TikTok Shoutouts Nedir? TikTok Shoutouts ile Para Kazanmak

Tiktok uygulamasına geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile birlikte yüksek takipçilere sahip hesapların kullanabileceği yeni bir özellik eklendi. TikTok shoutouts sayesinde hem takipçiler hem de büyük hesapların iletişiminin güçlendirilmesi hedefleniyor.

TikTok Shoutouts ismi verilen bu yeni özellik ile birlikte artık severek takip ettiğiniz bir fenomen ile belli bir ücret karşılığı iletişime geçebiliyor ve istediğiniz videonun çekilmesini sağlayabiliyorsunuz. Biz de bu yazımızda Tiktok Shoutouts özelliği nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt vereceğiz.

Tiktok canlı yayın nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

TikTok Shoutouts Nedir?

Basit tanımıyla Tiktok Shoutouts özelliği, fenomen bir hesap ile normal bir takipçinin iletişim kurmasına olanak tanıyan yeni bir özelliktir. Takip eden kişi belli bir ücret karşılığında istediği kişinin onun için özel bir video hazırlamasını sağlayabilir.

Örneğin bir yakınınızın doğum günü varsa ve bu yakınınız bir Tiktok fenomenini yakından takip ediyorsa, shoutouts ile bu fenomene belli bir ücret karşılığında doğum günü kutlama videosu hazırlatabilirsiniz. Bu işin sonunda hem siz güzel bir hediyeye sahip olursunuz hem de karşı taraf bu işten para kazanmış olur.

Yeni bir özellik olduğu için hala geliştirilme aşaması olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu yüzden ilk denemelerde bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Zamanla tüm sistemin oturtulacağı ve herkes tarafından özgürce kullanılabileceği belirtiliyor.

tiktok shouts nedir
tiktok shoutouts nedir

TikTok Shoutouts Nasıl Çalışır?

Tiktok shoutouts özelliğinin iki taraf için de kullanımı oldukça kolaydır. Sistemin çalışma mantığı basitçe şöyle özetlenebilir:

  • Kişi istenilen içeriğin detaylarını yazar ve içerik üreticisine ödemeyi yapar.
  • İçerik üreticisi bu isteği yerine getirmek için 3 güne sahiptir. İsterse yapmaktan vazgeçebilir ve bu durumda kişinin parası geri yatırılır.
  • Eğer içerik üretici videoyu hazırlarsa 1 haftalık süre içerisinde Tiktok tarafından açıklamanın ve videonun uygunluğu incelenir.
  • Onaylanması halinde kişiye en geç 1 haftanın sonunda video içeriği mesaj olarak iletilir.

Uygunsuz ve alakasız içerikler tahmin edilebileceği üzere ilk olarak içerik üreticisinin daha sonra da Tiktok yönetiminin onayından geçmeyecektir. Normal istekler dışındaki isteklerin başınızı belaya sokacağını unutmayın. Bunun yanında eğer bir içerik üreticisi iseniz, gelen isteklere hazır videolar yollamak veya açıklamaya uygun videolar yollamamak yetkilerinizin elinden alınmasıyla ve Tiktok platformunda yasaklanmanızla sonuçlanabilir. Bu yüzden shoutouts özelliğini amacına uygun kullanmak durumundasınız.

TikTok Shoutouts ile Para Kazanmak

Eğer yüksek takipçili bir hesaba sahipseniz içerik yöneticisi araçlarından yeni Shoutouts özelliğini aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Canlı yayınların yanında Shoutouts sistemi ile de oldukça iyi miktarlarda gelir elde edebilirsiniz.

Bu yüzden hesabınızda en kısa süre içerisinde bu özelliği aktif etmeyi ve denemeyi unutmayın. Fakat ortalama veya düşük takipçi rakamlarına sahipseniz şu an bu özellik sizin için kullanılmamaktadır. Kısa zaman içerisinde tüm kullanıcılar için Shoutouts özelliğinin aktif olacağı belirtilse de şimdilik yalnızca fenomen hesaplar kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu