Tinder Rehberdeki Kişileri Engelleme Nasıl Yapılır?

Tinder üzerinde tanıdığınız ve iletişim halinde olduğunuz kişilerle karşılaşmak istemiyor olabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için yakın zamana kadar yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmuyordu. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte artık rehberinizde bulunan kişilerle eşleşmenizi engelleyebilirsiniz.

Tinder üzerinde yalnızca tanımadığınız kişilerle eşleşmek ve rehberinizde bulunan kimsenin sizi görmemesini istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Tinder Eşleşmeleri

Tinder sistemi eşleşme üzerine kurulmuş haldedir. Siz uygulamaya girdiğinizde rastgele kişiler ile eşleşir ve birbirinizi oylarsınız. Fakat bazı zamanlarda tanıdığınız kişiler karşınıza çıkabilir. Bugüne kadar Tinder kullanan kişilerin birçoğu eski sevgilileriyle, akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla karşılaştıklarını belirtmişlerdir.

Bu durum bazen şaşırtıcı olsa da genellikle istenmeyen bir durum olarak nitelendiriliyor. Fakat bu durumun önüne geçebilmek mümkün. Siz böyle bir şey yaşamamış olsanız bile yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu yüzden hemen rehberinizdeki kişileri engelleyebilir ve Tinder’da eşleşmenizin önüne geçebilirsiniz.

Tinder Eşleşmeleri
Tinder Eşleşmeleri

Tinder Rehberdeki Kişileri Engellemek

Tinder uygulamasında eşleşmek istemediğiniz kişileri engellemek oldukça kolay bir işlemdir. İster tek tek isterseniz de tüm rehberinizi engelleme seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan rehberinizde kimlerin Tinder uygulamasını kullandığını bilmenizdir. Siz de hemen rehberinizdeki kişileri engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan “Tinder” uygulamasını açın.
  • Uygulama içerisinden profilinize tıklayın.
  • Profil fotoğrafınızın altında yer alan “Ayarlar” butonuna dokunun.
  • Ayarlar içerisinde yaş ayarı gibi birçok ayarlamayı yapabilirsiniz. Bu sayfa içerisinde yer alan “Kişileri Engelle” yazısını bularak tıklayın.
  • Açılan sayfada rehberinizdeki kişileri görebilirsiniz. Buradan ister tek tek seçim yapabilir isterseniz de sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak “Tüm Kişileri Seç” yazısını seçebilirsiniz.
  • Kişileri seçtikten sonra sayfanın altında bulunan “Block x Contacts” butonuna tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra seçtiğiniz kişiler bir daha sizi Tinder üzerinde görüntüleyemeyecek ve sizinle eşleşmeyecektir. İsterseniz daha sonrasında aynı sayfa üzerinden engeli kaldırabilir ve eşleşmeyi aktif hale getirebilirsiniz.

Rehberinizde bulunmayan kişileri engellemenizin mümkün olmayacağını belirtelim. Engellemek istediğiniz kişinin telefon numarasını bilmiyorsanız bu özelliği maalesef kullanamazsınız ve eşleşmenin önüne geçemezsiniz. Fakat bir kere eşleşmeniz halinde engelleyebilir veya bir daha görüntüleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de istemediğiniz kişileri Tinder üzerinde engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu