Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır konusuna değineceğiz. 2020 yılının ilk üç ayını geride bırakıp, dördüncü aya giriş yaptık bile. Her yıl teknoloji biraz daha gelişiyor ve daha da ileri seviyeye gidiyor. Geçmiş dönemden bu yana şöyle bir baktığımızda ilk önce cep telefonları girdi hayatımıza.

Önceden sıradan özellikleri olan bu telefonlar, zamanla çok farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya başladı. Günümüzde bir akıllı telefon bilgisayardan ya da orta düzey bir fotoğraf makinesinden farksız durumda. Daha sonra ki yıllarda masa üstü bilgisayarların yerini yavaş yavaş dizüstü bilgisayarlar ya da laptoplar almaya başladı. Şu an ofislerde, iş yerlerinde bile Laptop bilgisayarlar kullanılıyor.

Masaüstü bilgisayarların kullanımı yok denecek kadar azaldı. Bütün bunlara bağlı olarak internet kullanımı da hem cep telefonlarında, hem de ev ve iş yerlerinde ki bilgisayarlarda aktif hale geldi. Artık internetsiz ev neredeyse yok gibi. Birçok farklı paketler, tarifeler ve alternatif seçenekler sunan firmalar sayesinde her evde internet kullanımı mevcut.

Çünkü internet başlı başına farklı ve bambaşka bir dünya. Doğru bir şekilde ve amacına uygun olarak kullanıldığında gerçekten de çok önemli işlere fayda sağlıyor. Normalde ulaşılması çok zor olan bilgileri kısa sürede ulaşmamıza yardımcı oluyor. İnterneti bu kadar aktif şekilde kullandığımız zaman, bazen istenmeyen problemlerle karşılaşmak da kaçınılmaz oluyor.

Bu problemlerden birisi de internet ayarları. Ülkemizde aktif olarak hizmet veren firmaların en büyük ve en çok tercih edileni Türk Telekom. Peki, internet ayarları nasıl yapılıyor? Hangi işlemler uygulanıyor? Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?  İnternet ayarları her ne kadar kullanılan akıllı telefonun modeline göre farklılık gösterse de genel olarak bilgi vermek gerekiyor.

Türk Telekom internet ayarları

Türk Telekom İnternet Ayarları Android

Akıllı telefonların birçoğu Android işletim sistemini kullanıyor. Android telefonlarda Türk Telekom internet ayarları için ilk önce sırayla; Ayarlar, Mobil Ağlar, Erişim Noktası Adları ve son olarak Yeni APN ekle adımlarını izleyin.

Daha sonra ise yapılacak işlemler şu şekilde:

  • İsim: Türk Telekom İnternet
  • Mcc: 286
  • Apn: internet
  • Mnc: 03
  • User: boş
  • Server: boş
  • Password: boş
  • Mmsc: boş
  • Type: default

Bu değerleri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra kaydet deyip işlemi tamamlayın. Böylece Android telefon için gerekli olan internet ayarlarını yapmış olacaksınız.

Türk Telekom iPhone için internet ayarları

iPhone Türk Telekom internet ayarları için de sırasıyla Ayarlar, Hücresel, Hücresel Veri Yolu adımlarını izleyerek, hücresel veriyi aktif hale getirin. Daha sonra hücresel, seçenekler, hücresel veri ağı bölümünde yer alan APN kısmına ” internet ” yazarak işlemi tamamlayın. Bu işlemlerden sonra iPhone internet ayarlarını da yapmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu