Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Birden çok insan kişisel cep telefonunun rehberini muhafaza etmeyi ve telefonunu değiştireceği vakit ya da numarasını değişik bir hatta aktaracağı zaman rehberinin yedeğini almak istemektedir. Genel anlamda android veyahut İOS işletim sistemine sahip olan bu akıllı cihazların her birinin içerisinde belirli bir uygulama mağazası bulunmaktadır.

Android telefonlar dâhilinde yer alan Google Play Store aracılığıyla ya da iPhone cep telefonlarındaki App Store aracılığıyla ‘ Turkcell Yedekleme Uygulamasına kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bu adla geçen lifebox uygulaması vasıtasıyla bütün Turkcell kullanıcılarının şahsi cihazlarındaki kişi listesini kayıp yaşamadan tutmak ve yedeklemek son derece pratik ve olanaklı bir durumdur. .

Kullanmakta olduğunuz telefona bir hasar gelmesi ya da bozulması durumunda cep telefonunuzu yenileyip yeni bir telefon alımı yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Böyle olduğu zaman lifebox uygulaması sayesinde daha evvelden yedeklemiş bulunduğunuz kişisel cep telefonunuzdaki kayıtlı bulunan rehber listesi bu yeni edinmiş olduğunuz cep telefonuna eksiksiz olacak biçimde çok kolay kayıt edilebilir. Ayrıca bakınız: iPhone rehber yedekleme

Turkcell Rehber Yedekleme ve Kaydetme İşlemi

Turkcell müşterilerinin kullandıkları cihaza yeni bir kişi kayıt etme işlemini yaparken seçecekleri depolama alanı listesi ile SIM karta yedekleme işlemi gerçekleştirilebilmektir.

  • Telefon rehberi kayıt sırasında kullanıcının ayarlar menüsü alanından yapacağı SIM kart kayıt gerçekleştirme işlemi ile cihaza herhangi bir husus söz konusu olduğunda ve yeni bir telefon modeline geçildiği zaman Turkcell hattına kaydı yapılmış olan numaralara benzer şekilde ulaşabilmek mümkündür.
  • Bir Turkcell hattına sahip olan bireyler için rehberi yedekleme işlemi son derece basit aşamalardan geçerek tamamlanabilir ve yeni bir telefona geçildiğinde değişmeyen listeyi kullanabilmek olanaklı hale gelebilir.
Turkcell Rehber Yedekleme

Turkcell Rehber Yedekleme 2222

Turkcell operatörünün yedekle özelliğini kullanmayı isteyenlerin sıklıkla sormuş olduğu sorulardan biri de yedekleme işleminin ücretli olup olmadığı sorusudur. Tam anlamıyla ücretsiz olan Turkcell Rehber Yedekleme hizmetini mesaj kısmına ‘Yedek’ yazarak 2222 numarasına kısa mesaj gönderebileceğiniz gibi direkt uygulama olarak da indirerek kullanmanız olanaklıdır.

Turkcell Rehber Yedekleme Hizmeti Nasıl Kullanılmaktadır?

Kullanımı son derece pratik olan Turkcell yedekleme hizmetini cep telefonunuza yükledikten sonra otomatik olarak kurulmuş bir şekilde önünüze gelecektir. Uygulama bölümüne Yedekleme > Ayarlar > Geri Yükle alanından rehberinizi yedeklemek maksadıyla yedekleme yazısına tıklamanız gerekmektedir. Yedekleme işleminin akabinde yeniden rehberinizi yüklemek adına geri yükle demeniz kâfidir. Bunun ardından işleminizi tamamlanmaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu