Twitter Blue Nedir? Twitter Blue Özellikleri ve Fiyatı

Büyük sosyal platformların neredeyse hepsi ücretli üyelik hizmetlerini sunmaya başladılar. Youtube ve Facebook ile başlayan Premium üyelik kavramı son zamanlarda Twitter platformunda da gündeme geldi. Henüz kesinleşmemiş ve detayları paylaşılmamış olan Twitter ücretli üyelik sistemi olan Twitter Blue yakında sunulacak.

Biz de bu yazımızda Twitter Blue ile ilgili tüm bilinenleri açıklamaya çalışacak, Twitter Blue nedir, özellikleri nelerdir ve fiyatı ne kadar olacak gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue yakın zamanda Twitter ekibi tarafından açıklandı. İçerisinde birçok yeni özelliği barındıracağı belirtilse de detaylar hakkında bir açıklama yapılmadı. Fakat bu özelliğin en kısa süre içerisinde kullanılmaya başlanacağını biliyoruz.

Twitter Blue Özellikleri

Twitter Blue içerisinde birçok özellik bulunacak. Hatta bazı kaynaklara göre tüm özellikleri kullanabilmek için daha yüksek bir paket almak gerekecek. Şu anlık yalnızca standart paket açıklanmış olsa da, hangi özelliklerin hangi paketlerde bulunacağını bilmiyoruz. Twitter Blue hizmetinin içerisinde barındıracağı doğrulanmış özellikler ise şöyle:

  • Yenilenmiş ve özelleştirilebilir yeni temalar
  • Özelleştirilebilir yeni butonlar ve Tweet özellikleri
  • Yeni sunulan “Koleksiyonlar” ögesi yalnızca Twitter Blue kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Bu özellik sayesinde favori tweetler kaydedilebilecek, düzenlenebilecek ve süresiz bir şekilde barındırılabilecek.
  • Atılan Tweetleri kısa süre içerisinde geri alabilmek mümkün olacak. Böylece paylaştığınız Tweetleri beğenmemeniz halinde hiç iz bırakmadan silebileceksiniz. Bu sürenin 30 saniye ile 1 dakika arasında olduğu ifade edildi.
  • Twitter üzerinden paylaşılan reklamlar Twitter Blue kullanıcıları tarafından görüntülenemeyecek. Böylece sayfalarda bir daha reklam görmeyeceğiz.
  • Okuyucu modu ile arka arkaya paylaşılan Tweetleri tek parça halinde okumak Twitter Blue ile mümkün olacak.

Yukarıda bahsedilen özelliklerin dışında daha birçok özelliğin de ekleneceği belirtiliyor. Ayrıca aylık yenileme yapan kullanıcıların yeni özelliklere de kavuşacakları açıklandı.

Twitter Blue Özellikleri
Twitter Blue Özellikleri

Twitter Blue Fiyatı

Twitter Blue hizmeti hakkında yapılan açıklamada fiyata da yer verildi. İlk Twitter Blue kullanıcısı olduğunu belirten Jane Manchun Wong paket hakkında paylaştığı ekran görüntülerinde fiyata da yer verdi. Burada görünen fiyat standart pakette $2.99 olarak görüntülenebiliyor. Aylık fiyatı Avrupa’da 2.99€, Amerika’da 2.99$ olduğu belirtilen Twitter Blue standart paketi, Türkiye’de dolar bazlı olarak fiyatlandırılacak.

Bu da ortalama olarak aylık, vergisi ile birlikte 25TL gibi bir ücrete denk düşüyor. Diğer sosyal medya platformlarının ücretli üyelikleri göz önünde bulundurulduğunda biraz pahalı olan bu fiyatın ileri zamanlarda düzenleneceği ve düşürüleceği düşünülüyor. Birçok medya kuruluşu tarafından da bu fiyatın 10 ile 15TL arasında olacağı belirtiliyor.

Twitter Blue hizmetinin Twitter kullanıcıları için yeni birçok özellik getireceğini ve Twitter platformunu daha renkli bir platform yapacağını biliyoruz. Umarız uygun fiyatıyla en kısa süre içerisinde ülkemizde de kullanılmaya başlanan bir hizmet olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu