Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır? Twitter Mavi Tik

Bu yazımızda sizlerle Twitter Hesap Onaylatma konusuna değineceğiz. Twitter‘da daha önce hesap onaylatma, çeşitli sosyal ağlar ile ilgilenen bir takım ajanslar yardımı ile başvuru yaparak mümkündü. Bu sayede şuana kadar sanat ve spor camiasından da pek çok isim Twitter‘da hesap onayı alabilmişti. Bundan sonra hesabı onaylatma simgesi olan mavi tik belirli şartları taşıyan herkes tarafından alınabilecek.

Twitter Mavi Tik / Mavi Rozet Ne İşe Yarar?

Twitter kullanıcıları tarafından mavi tik ya da mavi rozet olarak adlandırılan onay rozeti herkes tarafından bilinen, halkın ilgisini en az bir yönü ile çeken kişilerin hesaplarının orijinal olduğunu kanıtlar. Bu hesaplardaki profillerde adın yan tarafında ve arama sonuçlarında hesabın isminin yanında bu mavi tik yer alır. Mavi tikin; profil resmi, arka plan resmi ya da tema ile ilgisi yoktur ve her zaman aynı mavi renktedir.

Onaylanmış Bir Hesap İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Twitter hesabını onaylatan kullanıcıların en büyük ortak özelliği oldukça bilinir olmalarıdır. Bu hesaplar, sahte (parodi) başka hesaplar nedeni ile kimlik konusunda karışıklık yaşayabilirler. Mavi tiki aldıktan sonra bu karmaşa da çözülmektedir. Ancak Twitter, takipçi sayısının çok olmasının hesap onaylatma da tek başına bir kriter olamayacağını belirtiyor.

Doğrulanmış telefon numaranızın ve e-posta adresinizin kayıtlı olması, biyografi bölümünü doldurmuş olmanız, sizi temsil eden yüksek kaliteli ve geçerli bir profil resminizin bulunması, doğum tarihinizin kayıtlı olması, profilin en az bir web sitesi ile bağlantısının olması, hesabınızın LinkedIn gibi diğer sosyal ağlarla ilişkilendirilmiş olması ve tweetlerinizin herkese açık olması gerekiyor. Başvuru için hangi hesabı onaylatmak istiyorsanız o hesap ile Twitter’a giriş yapın ve verification.twitter.com adresine girip başvuru formunu doldurun.

Burada hesabınızı başvuru için hazırlamanızı hatırlatan bir ekran göreceksiniz. Kriterlerinizin eksiksiz olduğunu düşündüğünüzde Devam (Countinue) butonuna basın ve hangi Twitter hesabı için başvuru yaptığınıza onay verin. Daha sonra Twitter eğer kriterlerinizin de bir eksik varsa bunları eksiksiz hale getirmenizi isteyecek.

Eksikleri tamamladıktan sonra neden onaylı bir hesap istediğinizi açıklayan 500 karaktere kadar bir yazı yazmanız gerekiyor. Hesabın onaylanıp onaylanmadığı size e-posta ile bildirilecektir. Kurum ve kuruluşlar da aynı yolu izleyerek onaylı bir hesap sahibi olabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu