Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter video indirme nasıl yapılır bugünkü sizlerle paylaşacağımız konumuzdur. Twitter ile günümüz teknolojisinde oldukça fazla gündemden haberler alabiliyoruz.

Hatta bazen çoğu bilgi kaynağını bu sosyal platform üzerinden takip edebiliyoruz. Bu platform sayesinde paylaşılan tüm haber veya farklı içerikte ki resim veya videoları da dilediğimiz gibi izleyebiliyoruz.

Ancak son zamanlarda herkes bu videoları nasıl indirebilirim tarzında araştırmalar yapmaktadır. Bizler sizler için Twitter da video indirme yöntemlerinden bahsedeceğiz. (Ayrıca ilginizi çekebilir; iPhone instagram video indirme )

Twitter Video İndirme Yöntemleri

Twitter’da video indirmek için birden fazla alternatifler bulunmaktadır. Bunun için internet bağlantınızın olması halinde, özel hazırlanmış web sitelerinden indirme işlemini yapabilirsiniz. Eğer internet bağlantınız yoksa şu yöntemi deneyebilirsiniz. İndirme işlemini başlatmak için hazır uygulamalar ve tarayıcı eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu işlemi sizlere adım adım anlatmak istedik.

twitter video indirme 2
twitter video indirme

İşte Twitter video indirme yöntemi;

  • Öncelikle videolu bir tweet bulun.
  • Tweet üzerinde ki bağlantıyı kopyalayın.
  • Kopyalanan bağlantıyı URL metin kutusuna yapıştırın.
  • Ardından farklı türde indirme bağlantılarını göreceksiniz.
  • Videoyu eğer Mp4 formatı şeklinde indirmek istiyorsanız, indirme bağlantısına tıklamanız yeterlidir.
  • Videoyu eğer Mp3 formatı şeklinde indirmek istiyorsanız da, tabloda yer alan seçenek üzerinde Mp3 seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Ayrıca indirme bağlantısı tıklatarak olmayabilir bunun için bağlantıda sağa tıklayarak, farklı kaydet seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından bilgisayarınızın herhangi bir noktasına kaydedebilirsiniz.

Uygulama ile Twitter’da Video İndirme

Ayrıca yukarı da anlattığımız yöntem dışında, Android mobil cihazınıza da yükleyeceğiniz uygulama ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu için Google Play Store üzerinden Save Twitter Videos GIF adlı uygulamayı indirmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem beğendiğiniz videoları hem de dilediğiniz GIF’leri mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Web siteleri kullanarak Twitter Video İndirme

Ayrıca indirme konusunda en bilinenlerden biri olan twittervideodownloader.com sitesini de kullanabilirsiniz. Öncelik olarak indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın. Ardından bağlantıyı Enter Link kısmına yapıştırın. Sonrasında Download butonu ile çözünürlük seçerek istediğiniz videoyu rahatlıkla indirebilirsiniz.

Böylece Twitter üzerinden nasıl video indirebileceğimizi de öğrenmiş olduk. Bu sayede gördüğünüz herhangi bir haber veya komedi olarak paylaşılan tüm videoları mobil cihazınıza indirebilir ve sizde diğer arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu