USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?

Telefonunuzu bilgisayarlarınızla daha iyi eşitlemek ve geliştirici hizmetlerini kullanabilmek için USB hata ayıklama modunu açmanız gerekmektedir. USB Hata ayıklama modunu açmak oldukça kolay bir işlemdir ve hızlıca yapabilirsiniz.

Böylece Android işletim sisteminize sahip telefonunuzda her türlü işlemi gerçekleştirebilir, bilgisayarınız üzerinden telefonunuzun kodlarını değiştirebilir ve telefonunuzu bilgisayarınıza farklı şekillerde tanıtabilirsiniz. Bu yazımızda birçok faydası ve avantajı olan USB hata ayıklama nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: DPI nedir?

USB Hata Ayıklama Modu Nedir?

USB Hata ayıklama modu genel tanımıyla bilgisayarlarda bulunan Android SDK ile iletişim kurmasını sağlayan bir sistemdir. Android SDK içerisinde birçok geliştirici aracı bulundurmaktadır. Örneğin telefonunuzu mikrofon olarak bilgisayarınıza tanıtmak için Android SDK ve USB Hata ayıklama modunu kullanabilirsiniz.

Bunun yanında telefonunuz üzerindeki ayarlar üzerinde detaylı değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin telefonunuzun belli noktalarına yeni özellikler ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Fakat bu işlemleri gerçekleştirebilmek için kodlama ve Android işletim sistemi bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Kullandığınız herhangi bir uygulama veya bilgisayarınızla yapmanız gereken bir amaç için de USB hata ayıklama kullanmanız gerekebilir.

USB Hata Ayiklama Modu Nasil Acilir
usb hata ayıklama modu

USB Hata Ayıklama Açmak

USB Hata ayıklama Android işletim sistemine sahip her telefonda aynı şekilde ve kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bunun için öncelikle “Geliştirici” sayfasını açmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve menüden “Ayarlar” uygulamasına girin.
  • Ayarlar uygulaması içerisinde en aşağıda bulunan “Sistem” ayarlarına tıklayın.
  • Sistem ayarları içerisinde bulunan “Telefon Hakkında” sekmesine tıklayın.
  • Bu sayfada sayılardan oluşan bilgiler göreceksiniz. “Derleme Numarası” yazısına en az 7 kere üst üste basın.

Bu işlemleri yapmanız halinde ekranda “Artık geliştiricisiniz!” isimli bir uyarı göreceksiniz. Bundan sonra USB Hata Ayıklama modunu açmaya geçebiliriz. Telefonunuzun ayarlar kısmına yeni bir sekme eklenecek ve bu sekme üzerinden hata ayıklamayı hızlıca açabileceksiniz.

  • Tekrar menüden “Ayarlar” uygulamasına girin.
  • Ayarlar içerisinden “Sistem” ayarlarına girin.
  • Burada menüye yeni eklenmiş olan “Geliştirici Seçenekleri” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada en başta kapalı olan geliştirici seçeneklerini açık hale getirin.
  • Sayfada hafif aşağıya inerek “USB Hata Ayıklama” açık hale getirin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra USB Hata Ayıklama modunuz açılmış olacaktır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak geliştirilmiş şekilde veri aktarımı ve düzenleme modlarını kullanabilirsiniz. Bunun yanında Android SDK’nın tüm nimetlerini de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu