Blog

Uygulama Yüklenmedi Hatası (Android) ve Çözüm Yolları

Bazen kullanıcılar herhangi bir uygulamayı Android işletim sistemli cep telefonlarına yada tabletlerine yüklemeye çalışırken “uygulama yüklü değil”, “uygulama yüklenemedi” gibi hata uyarıları ile karşılaşabiliyorlar. Detaylı araştırma yaptıktan sonra hata nedenlerini ve çözüm yollarını makalemizde sunuyoruz.

Uygulama Yüklenmedi Hatasının Nedenleri

Aşağıdaki maddelerde hata nedenleri sıralanmıştır:

  1. Bilinmeyen Bir Kaynaktan Yeni Uygulama Yüklenmesi: Google güvenliği cihazınızı zararlı uygulamalardan uzak tutmak için tasarlanmıştır. Bilinmeyen bir kaynaktan tehdit oluşturabilecek uygulama indirdiyseniz Google sizi tehdit hakkında bilgilendirecektir.
  2. Apk Dosyasının Yeri: Cihaz dosyalarının dahili ve harici olmakla iki konumu vardır. Bazı uygulamalar dahili konumda bazıları ise SD kartında yani harici konumda daha iyi çalışır.
  3. Cihaz Depolama Alanı: Uygulama yüklerken karşılaşılan en yaygın sorunlardan biri telefonlarda yeterli alanın bulunmamasıdır. İndirilen her uygulamanın cihazın alan kapasitesini etkileyecek farklı boyutları vardır.
  4. Cihaza Uyumsuz Uygulama İndirilmesi: Eğer cihaza indirilen uygulama cihazınızla uyumlu değil ise hata oluşur ve uygulama indirilemez.

Bu nedenler dışında indirdiğiniz uygulama hata veriyorsa aşağıdaki başlıklarda detaylı anlatılan çözümleri deneyebilirsiniz.

uygulama yüklenmedi hatası

Android Yüklenmedi Hatası ve Çözüm Yolları

Cep telefonları ve tabletlerde yaşanan uygulama yüklenmedi hatası ve çözüm yolları i.iç aşağıda verilen çözüm ipuçlarını sırası ile deneyiniz.

Android Cihazınızı Yeniden Başlatın

Reboot yapmak bilgisayar ve telefonlarda meydana çıkan birçok sorunu çözmenin en iyi yollarından biridir. Rebooting sayesinde Android cihazınız normal durumuna döner ve erişim hafızası boşaltılır.

Uçak Modu Kullanılması

Uçak modu kullanarak uygulama indirmek en kolay çözüm yöntemidir. Uçak modu ile cihazın tüm iletim sinyalleri askıya alınır. Öncelikle telefon durum çubuğunu açarak uçak modunu aktifleştirin. Daha sonra uygulamayı indirmeyi deneyin.

Üçüncü taraf App Editörü Kullanma

Bazı durumlarda yüklemeye çalıştığınız uygulamanın apk dosyasında sizin cihazınıza uygun olmayan ve uygulamayı yüklenemedi uyarısı veren bir ayar uygulanmış olabilir. Apk editörü bu ayarları değiştirerek daha iyi bir eşleştirme yapabilir. Google Play Sore’dan “Apk Editor” uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açarak “bir apk dosyası seç” kısmından yüklemek istediğiniz apk dosyasını bulun. Daha sonra “düzenleme” kısmından “ortak düzenleme” şıkkını seçerek “konumu yükle” dedikten sonra “yalnızca dahili” kısmını seçin. Kaydederek uygulamayı yüklemeyi deneyin.

Android Sürümünü Güncelleme

Bazen uygulamaları yüklerken android sürümünün uygun olmadığından dolayı uygulamanın yüklenemediği uyarısı görürüz. Bu nedenle cihaz ayarlar kısmından “cihaz hakkında” bölümüne giderek güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Eğer sürümünüz güncel değilse yükseltme yaparak uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen çözüm yolları sayesinde Android cep telefonları ve tabletlerde sıkça rastlanan uygulama yüklenmedi hatasını çözmüş olacağınızı düşünüyoruz.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı