Valheim Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Valheim sistem gereksinimleri, açık dünya yapısına sahip macera oyunu severlerin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Viking yapısına sahip ve içerisinde sınırsız öge barındıran bu oyun, Minecraft ile Bannerlord karışımı bir yapıya sahiptir. Büyük dünyası içerisinde hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla kendi köyünüzü ve krallığınızı oluşturabilir, kötülüklere karşı mücadele edebilirsiniz. Yeni bir oyun olmasına rağmen kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmayı başardığı için ise herkesin ilgisini çeken bir oyun olmuştur. Bizler de bu içeriğimizde Valheim sistem gereksinimlerini inceleyecek, bilgisayarınızın bu oyunu açıp açmayacağını sizlere göstereceğiz.

Valheim Sistem Gereksinimleri

Açık dünya hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkan Valheim, bugüne kadar oynayan çoğu kişiden olumlu notlar almayı başarmıştır. Henüz bir yıllık oyun olmasına rağmen kısa süre içerisinde büyük güncellemeler ve yenilikler alan oyunumuz, diğer oyunlarla kıyaslandığında ciddi seviyede büyük bir dünyaya sahiptir. İçerisinde Minecraft gibi craft sistemi bulunan ve macera noktasında büyük, çeşitli yaratıklara ev sahipliği yapan Valheim, arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebileceğiniz ve saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir oyun olarak biliniyor.

Günümüz oyunlarına kıyasla daha minimal bir grafik yapısına sahip olmasına rağmen, büyük dünyası ve çeşitli ögeleri yüzünden ortalama üstü bilgisayar performansına ihtiyaç duyan Valheim, maalesef herkesin rahatlıkla oynayabileceği bir oyun değil. Eğer bu oyunu satın almak ve oynamak istiyorsanız, ilk olarak sistem gereksinimlerini incelemeniz gerekiyor. Sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek donanım ögelerine sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa gönül rahatlığı ile oyunu satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz.

Valheim Sistem Gereksinimleri
Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim Minimum Sistem Gereksinimleri

Valheim oyunu oldukça düşük depolama alanına ihtiyaç duyuyor olsa da geniş bir dünyayı içerisinde barındırdığı ve ortalama grafiklere sahip olduğu için güçlü bir işlemci, bellek ve grafik kartına ihtiyaç duyuyor. Fakat minimum sistem gereksinimlerinin kabul edilebilir seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

 • Windows 7,8 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • 2.6GHz Saat Hızı üstü Dört Çekirdek İşlemci – AMD Ryzen 3 1200 veya Intel Core i3
 • AMD Radeon HD 7970 veya NVIDIA GeForce GTX 950 Ekran Kartı
 • 8GB DDR4 RAM
 • DirectX 11 veya üstü
 • 1GB Depolama Alanı

Yukarıdaki sistem gereksinimlerinden daha yüksek seviyeye sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa, oyunumuzu düşük ve orta ayarlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda kasma ve donma gibi problemlerle karşılaşabileceğinizi unutmayın. Eğer akıcı bir şekilde oynayabilmek için nasıl bir sisteme sahip olmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini incelemelisiniz.

Valheim Önerilen Sistem Gereksinimleri

Valheim önerilen sistem gereksinimleri, özünde minimum sistem gereksinimlerinden çok farklı değilmiş gibi gözükse de arada dağlar kadar fark olduğunu söyleyebiliriz. Eğer oyunu yüksek kalitede akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız bu sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza da sahip olmanız gerektiğini belirtmeden geçmeyelim.

 • Windows 7,8 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i5 veya AMD Ryzen 5 3.0GHz üstü İşlemci
 • AMD Radeon RX 580 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 Ekran Kartı
 • 16GB DDR4 RAM – 3000MHz üstü ve çift slot tavsiye edilir.
 • DirectX 11 veya üstü
 • 1GB Depolama Alanı – SSD tavsiye edilir.
 • Genişbant İnternet Bağlantısı – 24Mpbs üstü Download

Yukarıdaki sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek donanımlara sahip bir bilgisayarınız mevcutsa, Valheim oyununu sorunsuz bir şekilde, yüksek grafik ayarlarında donma ve kasma yaşamadan oynayabilmeniz mümkün demektir. Bu noktada oyunu hemen satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz.

Valheim Önerilen Sistem Gereksinimleri
Valheim Önerilen Sistem Gereksinimleri

Umarız içeriğimiz sayesinde Valheim sistem gereksinimleri hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilmişsinizdir ve rahatlıkla oyunumuzu oynayabilme fırsatı bulursunuz. Sistem gereksinimleriniz oyunu oynamak için yeterli değilse, donanımlarınızı veya bilgisayarınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Yine bir açık dünya oyunu olan Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu