Voice Match Açılmıyor?

Teknoloji insan hayatını kolaylaştırmak için varlığını sürdürmeye, ilerlemeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Bunun içinde mevcut sürümlerini geliştirmeyi bırakmamaktadır. Dünya üzerinde birçok mobil ve teknolojik cihaz bulunuyor. Bu cihazların her biri geliştirilen sürümler sayesinde çağın en iyi hizmetini vermektedir.

Peki, Voice Match nedir ve ne için kullanılır? Voice Match kullanmanın avantajları nelerdir? Voice Match açılmıyor?

Voice Match Nedir?

Voice Match kelime anlamı olarak sesin eşleştirilmesidir. Sesli yanıt sistemi olarak kullanılan Voice Match, ses kaydı alan bir dijital asistan olarak geliştirilmiştir. Mobil cihazlarda kullanımı kolay kılmaktadır.

Voice Match Ne İçin Kullanılır?

Voice Match bir sesli asistan özelliğidir. Bu özellik bulunan cihazlar kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlamaktadır. Sesli asistan sayesinde kullanıcı sesini bu özelliğe tanımlayarak cihazını klavye olmadan yönetebilir. Voice Match kullanıcının sesini cihazla eşleştirir. Bu sayede sesli komutla tarayıcılara ulaşılabilmektedir.

Voice Match Kullanmanın Avantajları

Sese dayalı bir sistem olduğu için oldukça avantajlıdır. Bu avantajlardan bazıları kısaca şöyledir;

  • Voice Match özelliği olan her cihaza uyumludur.
  • Sesi cihaza kaydederek işlemlerin hızlı yürütülmesini sağlar.
  • Kulaklıkla erişim imkânı sağlar.
  • İstenilen uygulama veya işlem için asistana sesinizi dinletmeniz yeterlidir.
  • Sesli komut kullanarak arama yapılabilir.
  • Sesli komut sayesinde dijital asistandan birçok özelliği dinleyebilirsiniz.
voice match acilmiyor
voice match açılmıyor

Voice Match Açılmıyor?

Voice Match özelliğinin açılmamasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şöyledir;

  • Voice Match özelliğinin çalışabilmesi için aktifleştirilmiş olması gerekmektedir. Pasif haldeki Voice Match çalışmayacaktır.
  • Voice Match özelliğini aktifleştirmek için ayarlar bölümüne gidilmelidir. Arama alanına Voice Match yazılarak kısa yoldan ulaşılabilir.
  • Aktifleştirmek için diğer bir yol ise Google tarayıcısına girilmelidir. Ayarlar bölümünden Voice Match seçeneği aktifleştirilebilir.
  • Google ayarlar bölümünde çoğu zaman seçilen dil seçeneği yüzünden Voice Match özelliği görülememektedir. Bunun için kullanılan cihazın dili İngilizce’ye çevrilerek adımlar tekrar uygulanmalıdır.

Voice Match Nerelerde Kullanılır?

Sesli asistan olduğu için mobil cihazın hemen hemen her alanında kullanılabilmektedir. Hava durumu, saat ve tarih bilgisi, haber bültenleri, mesajlar gibi temel imkanları kolaylaştırmak için oldukça yararlıdır. Bunun dışında mobil cihazları ses sistemiyle yönetebilme imkanı tanımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu