Whatsapp Açılmadan Mesaj Gelmiyor [Çözüm]

Bu yazımızda sizlerle Whatsapp açılmadan mesaj gelmiyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Whatsapp, akıllı telefonların ve birçok tablet bilgisayarın en önemli uygulamalarından biri olmuştur. Kendiliğinden telefonda olmamakla birlikte kişilerin kendilerinin indirmesi gerekir.

İnternet üzerinden mesajlaşma, görüntülü konuşma ve dosya transferlerini sağlayan bu uygulama; bazı sorunlar sonucunda açılmaz bir duruma gelebilir. Bu konuda yapılabilecek adımlar izlenir ve sorunun giderilmesi sağlanır.

Ayrıca bakınız: Whatsapp mesaj yedekleme nasıl yapılır?

Whatsapp Açılmadan Mesaj Gelmiyor Nedenleri

Whatsapp açılmadan mesajlar gelmiyor olma nedeni birçok farklı duruma bağlıdır. Kimi zaman telefonun bozulması kimi zaman da internet ile alakalı problemler olabilir. Her bir neden için bu durum gerçekleşebilir.

Bu nedenler:

  • Uygulamanın güncellenmemiş olması
  • Uygulama bildirimlerine izin verilmemiş olması
  • İnternette yavaşlık ve sıkıntı olması

Gibi başlıca nedenlerden dolayı Whatsapp açılmadan mesajlar gelmez.

Nedenlerin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir Tespit edilen soruna yönelik çözümler uygulanarak durum giderilir.

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmeme sorununu çözmek için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler, her sorun için ayrı ayrı uygulanmalıdır. Eğer bu durum, Whatsapp’ın güncel olmamasına bağlı ise uygulama güncellemesi sağlanır. Sorunun nedeni, uygulama bildirimlerine izin verilmemesi ise burada birkaç adım izlenmesi gerekir. İlk olarak ‘ayarlar‘ kısmına girilir. Daha sonra ‘uygulama yöneticisi‘ kısmına girilerek Whatsapp bulunur. Burada uygulama bildirimlerine izin verilerek sorun çözülmüş olur. Bu yöntemin dışında ise internet kontrolleri sağlanır. Yavaşlama varsa hızlandırılır yoksa da ağ üzerindeki sorunlar çözülür. Bu sayede sorun da çözülmüş olur.

whatsapp açılmadan mesaj gelmiyor 3
Whatsapp Açılmadan Mesaj Gelmiyor

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmemesi Sorunu Ne Kadar Sürede Çözülür?

Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor olması sorunu, çözümlerin uygulanmasına bağlı olarak sonucunu hemen gösterir. Kurulum olarak yapılan düzeltmelerin ardından gelecek olan mesajlarda bu sorun yaşanmaz. Bu konuda yaşanacak aynı sorunlarda, tekrar aynı yöntemler uygulanarak kısa sürede çözüm sağlanır.

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmemesi Durumunda Neler Gerekir?

Whatsapp mesaj gelmemesi durumunda yapılacak olan düzeltmede, kullanılması gereken iki gerek vardır. Bu gerekler; teknik bilgi ve internettir (Telefon ve akıllı cihazlar olmadan böyle bir sorun olamazdı. O yüzden gereklere dahil edilmez.).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu