Whatsapp Bildirimler Gelmiyor (iPhone ios İçin Çözüm)

Bu yazımızda sizlerle iPhone WhatsApp bildirimler gelmiyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve bazı durumlar can sıkıcı olabiliyor. Apple en son sürümü olan ios14’ü kullanıcılarına tanıttı. Yeni gelen sürümle birlikte Apple kullanıcıları bir takım sorunlarla karşılaşabilmekte.

Karşılaştıkları bir diğer sorun ise bildirim gelmemesi. iPhone kullanıcıları bildirimlerin hiç gelmemesinden ya da ara sıra gelmesinden şikayet ediyorlar ve çözümü için türlü yollara başvuruyorlar. Kullanıcıların endişe etmesine gerek yok aşağıdaki basit yöntemlerle sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: iphone format atma

Whatsapp Bildirimler Gelmiyor

Whatsappta bildirim gelmemesinin çeşitli sebepleri olabilir. İlk olarak telefonunuzun internete bağlı olup olmadığını anlayın. Bunun için telefonunuzda. bir web sayfasını ziyaret edin ve internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Whatsapp telefonunuza yeni yüklendiğinde ayarlarında herhangi bir değişiklik yapılmadıysa ilk haliyle bildirim gelecektir. Daha sonradan ayarlarıyla oynamadığınızdan emin olun.

Whatsapp uygulamasının güncel sürümde olup olmadığını kontrol edelim. Telefonlara yüklenen antivirüs, temizlik programları da bazen telefonlarda ayarları bozabiliyor. Başka bir sebep ise yukarı da anlatılan Whastappın web tarayıcı üzerinden kullanılması da bazen mobilden bildirim alınmasını engelleyebiliyor.

Whatsapp da Bildirim Gelmemesinin Çözümü

Telefonunuz wifi ağında ise mobil ağına geçin, mobil ağında ise wifi ağına geçerek deneyin.

Bir başka öneri telefonunun ayarlar kısmından bildirimler bölümüne giriyoruz. Orda Whatsapp uygulamasına girip bildirimlere izin ver butonunun açık olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Bunlarda çözüm olmadıysa bu defa whatsapp uygulamasına açıyoruz. Whatsapp uygulamasından Ayarlar > Bildirim > Bildirim ayarlarını sıfırla diyerek ayarları sıfırlıyoruz. Böylelikle ayarlarımız sıfırlanmış olup, bildirim almaya devam edebilirsiniz.

Whastapp Uygulaması Dünya Genelinde Kaç Kişi Kullanıyor?

2019 Ekim ayında ki istatistiklere göre dünya genelinde 1.6 milyar kullanıcısı ile Whatsapp kullanılan en popüler sosyal medya aracı oldu. Yeni gelen güncellemelerle birlikte artık sadece mesajlaşma, arama, fotoğraf gönderme, video gönderme yapılmakla kalmıyor. Kullanıcılar 24 saat süren hikayeler paylaşılabiliyor ve arkadaşlarının hikayelerini izleyebiliyor.

Whatsappı Web Üzerinden Kullanabilir Miyiz?

Whatsappı web tarayıcısı üzerinden çok kolay bir şekilde kullanabiliriz. Whatsapp uygulamasını sadece mobil üzerinden kullanmak zorunda değilsiniz. Whatsappın web sürümü olan web.whatsapp.com tarayıcımızdan girerek uygulamamızı buradan kullanmaya devam edebiliriz. Adımlar için:

  1. Öncelikle tarayıcımıza web.whatsapp.com yazıyoruz.
  2. Telefonunuzda ki Whatsapp uygulamasını açın ve Whatsapp web seçeneğini seçin.
  3. Açılan kamera ile tarayıcınızdaki web.whatsapp.com adresinizden çıkan Qr kodunu (kare kodunu) okutun.

Artık mobil üzerinden yaptığınız aramaları, mesajlaşmaları, görüşmeleri, dosya gönderme işlerinizi tarayıcınız üzerinden yapabilirsiniz. Tarayıcıdaki bildirimleri masaüstü bildirimlerden açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu