Blog

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır? [%100 Çözüm]

WhatsApp çevrimiçi kapatma sorunu artık çözüldü. Whatsapp son yaptığı güncelleme ile çevrimiçi özelliğini kaldırmıştı. WhatsApp kullanıcıları Android cep telefonlarında Whatsapp da artık çevrimiçi gizleme yapabilecekler. Whatsapp da artık yazarken yada mesaj atarken çevrimdışı görünebilirsiniz, yani WhatsApp da görünmez olabilirsiniz.

WhatsApp Plus (WhatsApp Çevrimiçi Gizleme)

Elbette WhatsApp çevrimiçi kapatma yapabilmek için 3. part WhatsApp kullanmanız gerekmektedir. WhatsApp çevrimiçi gizleme sadece Android cep telefonları kullanıcıları yapabilmektedir. Peki bu 3. part WhatsApp uygulaması ne demek ve nasıl indirilir?

3. part uygulamamızın adı WhatsApp Plus. Uygulama APK olarak indirilmektedir. Android cep telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra kurulum yapabilmek için iki adımı mutlaka yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde uygulamayı Android cep telefonunuza kuramazsınız.

İlk adım olarak Android cep telefonunuzun Ayarlar seçeneğinden bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme özelliğine izin vermeniz gerekmektedir. İkinci adım ise WhatsApp Plus uygulamasını kurmadan önce cep telefonunuzda yüklü WhatsApp uygulamasını kaldırmanız gerekmektedir. Uygulamayı kaldırırken mesajlarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Aşağıda ki resme tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Artık WhatsApp Plus uygulamasını kurmaya hazırsınız. Kurulum normal WhatsApp gibi kurulmaktadır. Uygulamayı kurduktan sonra sıra geldi WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır konusuna.

1. Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan alt altta 3 çizgili sekmeye dokunun

2. Plus Ayarlar seçeneğine dokunun

3. Açılan sekmede Privacy And Security (Gizlilik ve Güvenlik) seçeneğine dokunun.

4. Gelen ekranda Çevrimiçi Durumu Gizle altındaki Son görülmeyi dondur seçeneğini aktif hale getirin ve geri yaparak çıkış yapın.

5. Artık WhatsApp da gezindiğiniz süre boyunca, yada mesajlaştığınız süre boyunca WhatsApp çevrimiçi gizleme durumunuz gerçekleşmiş olacaktır.

WhatsApp Plus Hakkında

WhatsApp Plus da WhatsApp çevrimiçi kapatma dışında bir çok özellik bulunmaktadır. Bu üzellikleri kendiniz inceleyerek öğrenebilirsiniz. WhatsApp Plus’ı kullanmak tamamen kendi sorumluluğunuzdadır.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı