Whatsapp Durduruldu Hatası Sorunu Çözüm ve Çözüm Yolları

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda sıkça karşılaşılan sorunlar arasında “whatsapp durduruldu” hatası bulunmaktadır. Android cihazlarda güncelleştirmeler geldikten sonra uygulamalarda “Durduruldu” hatası sorunu ortaya çıkmaktadır. Whatsapp son dönemlerde yapılan güncellemeleri sonucu eski işletim sisteminde olan android cihazlarda “Durdurulduhatası vermektedir.

Whatsapp Hataları Hakkında

Whatsapp son dönemde sosyal medya hesaplarında en popüler mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkmaktadır. Birçok mesajlaşma uygulaması içinde en yaygın olarak kullanılan uygulamanın Whatsapp olduğu bilinmektedir. Bütün uygulamalarda olduğu gibi Whatsapp’da da problemler yaşamak olası bir durumdur. Bazı hatalar Whatsapp kaynaklı olup gelecek güncelleştirmeler ile düzeltilmektedir. Bunun yanında kullanılan cihazların interneti gibi bazı etkenlerden de kaynaklı hatalar yaşanabilmektedir.

Kullanıcıların karşılaştığı hatalardan birisi de Whatsapp Durduruldu hatasıdır. Whatsapp’dan mesajlaşırken, bir dosya paylaşırken ya da sadece uygulamayı açarken bu hata ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Whatsapp Durduruldu Hatası Nedenleri Nelerdir?

Whatsapp “Durduruldu” hatasının çözümünden önce kaynağının ne olduğunun bilinmesi doğru olacaktır. “Durduruldu” hatası genellikle güncellemeler sonucu ortaya çıkan bir hatadır. Mobil uygulamalar, işletim sistemindeki güncellemeler ile alt yapılarını düzenlemekte ve teknolojiyi yakından takip etmektedir. Böyle bir durumda eski telefonlarda uygulamalar hata vermektedir. Bu hataların başında ise “Durduruldu” hatası yer almaktadır.

Whatsapp “Durduruldu” Hatası Çözümleri Nelerdir?

whatsapp durduruldu
whatsapp durduruldu

Whatsapp Durduruldu” hatasının kesin bir nedeni olmadığı gibi denenmesi gereken bir kaç yöntem bulunmaktadır.

  1. Ön Belleği Temizleme
  2. Uygulama Tercihlerini Sıfırlama
  3. Uygulamanın Cihazdan Kaldırılıp Yeniden Yüklenmesi

Bu üç yöntem kullanılarak Durduruldu Hatası çözüme ulaştırılabilmektedir.

1 Ön Belleği Temizleme

Telefonun Ayarlar menüsünden uygulamalar menüsüne girilmektedir. Burada Whatsapp uygulaması seçilerek tıklanmaktadır. Uygulama penceresi açılınca buradaki verileri Temizle ve sonra Ön Belleği Temizle butonlarına basılarak hata giderilmektedir.

2 Uygulama Tercihlerini Sıfırlama

Telefonun Ayarlar menüsünden uygulamalara girilmektedir. Sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonu tıklanarak Uygulama Tercihlerini Sıfırla butonu tıklanarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.

3 Uygulamanın Cihazdan Kaldırılıp Yeniden Yüklenmesi

Yukarıda anlatılan iki yöntem ile Durduruldu Hatası çözülememiş ise Whatsapp uygulaması telefondan silinmelidir. Telefon yeniden başlatılıp, Uygulama Google Play Store’dan indirilip telefon numarası girilerek yeniden açılabilmektedir. Uygulama da bulunan tüm sohbetler yedekten telefona yüklenmektedir.

Ayrıca bakınız: Whatsapp mesaj gitmiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu