Whatsapp Durum Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle whatsapp durum gizleme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Bu uygulama üzerinden yazışmalar yapılabileceği gibi, fotoğraf gönderme ya da video gönderme işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Whatsapp’ın birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler kullanıcıların beğenebileceği durumları içermektedir. Sesli arama ya da görüntülü arama gibi imkanlar sunan Whatsapp, durum atma özelliğine de yeni bir özellik eklemiştir. Rehberinizde bulunmayan kişilerden durumunuzu gizleyerek görmesini engelleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasında durumunuzu gizlemek için, ilk olarak Whatsapp’a giriş yapılmalıdır.

Daha sonra, durum alanına geçiş yapılarak uygulamanın üst kısmında bulunan üç nokta kısmına gidilmelidir. Buradan durum gizliliği alanına giderek, paylaşılan durumları kimin görebileceği belirlenir. Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğiyle, durumları görecek kişiler sınırlandırılabilir. Ayrıca bakınız: Whatsapp karanlık mod

Whatsapp Durum Gizleme Hangi Seçenekler Bulunur?

Çok popüler bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta, paylaşılan fotoğrafların, videoların görülebileceği kişileri sınırlandırma seçeneklerinden biri tercih edilebilmektedir.

Bunlar;

  • Kişilerim tercih edilerek rehberde bulunan kişilerle paylaşılabilir.
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş seçeneği kullanılarak, sadece seçilen kişilerle paylaşılabilir.
  • Sadece şu kişilerle paylaş seçeneği kullanarak, belirli kişilerin görülmesi de sağlanabilir.

Bu ayarlar yapıldıktan sonra, paylaşılan durumlar ona göre sınırlandırılmaktadır. Sınırlandırılan kişiler dışında durumu diğerleri profildeki durumu görememektedir. Gizlilik ayarlarında yapılan durum ayarları, gönderilen durumları kapsamaz. Sadece profil içerisindeki durumları kapsamaktadır.

whastapp durum gizlermes 2

Whatsapp Durumuna Neler Eklenebilir?

Son gelen güncellemeden sonra, Whatsapp kullanıcıları profillerinde durum paylaşabilmekte ve bunun görülmesini sağlayabilmektedir. İlk çıktığı zamanlarda paylaşılan durumu kimin gördüğü görüntülenemese de, sonrasında gelen güncelleme sayesinde de bunun kontrolü sağlanabilmektedir.

Durum özelliği sadece 24 saat boyunca kullanılabilen bir özellik olup kalıcı değildir. Fakat paylaşılan durumlar 24 saat geçmiş olsa dahi, telefon galerisinde kalabilmektedir. Whatsapp durumlarına isteğe göre yazı, fotoğraf, video, gif gibi güncellemeler eklenebilmektedir. Bu paylaşılan durumlara, cevapla seçeneği kullanılarak cevapta gönderilebilmektedir.

Durum güncellemesini ekleyebilmek için ilk olarak kamera simgesine tıklanmalıdır. Sonrasında yazı, fotoğraf, video paylaşılabilmektedir. Yazı eklenmek istediği zaman, yazı renkleri değiştirilebilmektedir. Gönder simgesine tıkladıktan sonra, durum güncellemesi paylaşılmış olur ve silinmezse paylaşılan durum kişinin profilinde 24 saat boyunca görüntülenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu