Whatsapp Google Drive Yedekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerine ki tüm verilerinizi yedeklemek oldukça basittir. Bunun için Google Drive yedekleme sistemini kullanarak durumu en iyi şekilde kurtarabilirsiniz. Yedekleme işlemi gerçekleştirirken eğer mobil verinizi kullanırsanız bunun için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Şöyle ki, mobil veriniz üzerinden farklı ücretlendirme olacağından, yedekleme işlemine başlamadan önce kesinlikle mobil cihazınızın WİFİ ağına bağlı olduğundan emin olun.

Whatsapp Google Drive Yedekleme

Whatsapp yedekleme işlemini yaparken kesinlikle her telefonda mutlaka olması gereken Google hesabınızın olması gerekmektedir. Ardından aktaracağımız adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Ne kadar yedekleme yapacağınızı bilemediğimizden, öncesinde mobil cihazınızın alanını kontrol etmelisiniz. Whatsapp’daki tüm yedeklemeler son güncellemeyle birlikle tamamen Google Drive depolama kotasına aktarılmaktadır.

Whatsapp yedeklemeler telefon numaralarına bağlı olarak yedeklenmektedir. Yedekleme için sadece Google Drive depolama kotasını değil, ayrıca Whatsapp yedekleme alanını da kullanmalısınız. Böyle işinizi daha garanti şekilde çözebilirsiniz. Eğer ilk yedekleme işleminizse bu işlem bir miktar zaman alabilir. Bu yüzden bu süre zarfında mobil cihazınızı şarja takmanızda fayda olacaktır.

Eğer aynı Google Drive hesabınıza yedekleme yaparsanız, yedeklemeler bir öncekinin üzerine yazılır. Farklı bir Google Drive hesap üzerinden yedeklerinizi kesinlikle geri getiremezsiniz.

Whatsapp’da Google Drive üzerinden yedeklediğiniz tüm mesajlar tamamen uçtan uca şifreli bir şekilde korunmaktadır.

Google Drive Yedeklemesi Nasıl Oluşturulur?

Whatsapp Google Drive Yedekleme

Evet, herkesin merak ettiği bu konuyu adım adım sizlere aktaralım.

  • Yedekleme oluşturmak için;
  • Öncelikle Whatsapp uygulaması içine girin.
  • Ayarlar kısmından Sohbetler butonuna tıklayın.
  • Ardından sohbet yedeğe seçeneğine tıklayın.
  • Bu nokta da Google Drive yedekle seçeneğine tıklayın. Ancak yedekleme sıklığına asla seçeneğine tıklamayın.
  • Şimdi, sohbet geçmişinizi hangi Google hesabınıza yedeklemek isterseniz o seçeneğe tıklayın.
  • Yedekleme işlemini gerçekleştirirken kullanmak istediğiniz ağı seçmelisiniz. Bunu için yedekleme bağlantısını dokunmalısınız.

Tekrar belirtmekte fayda var. Hücresel veri ağ üzerinden yedekleme işlemini yapmak ekstra ödeyeceğiniz maliyete denk gelmektedir.

Böylece hiçbir şekilde Whatsapp sohbetinizi asla kaybetmez ve sürekli güncel bir şekilde saklı tutabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız adımları tam anlamıyla yapmanız halinde oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Umarız bu konuda yardımcı olabilmişizdir.

Ayrıca bakınız: Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu