Blog

Whatsapp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp grup daveti engellemewhatsapp gruplarının çoğalmasıyla birlikte artmıştır. Bunun artmasıyla birlikte kişiler, whatsapp gruplarına katılmayı engelleme yöntemlerini araştırmaktadır. Rehberinizde yer alan ya da almayan kişilerin, sizi gruplara eklemesini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp grupları ne kadar faydalı olsa da, sizi tanımayan kişiler de gruplara eklemektedir. Bu durum sinir bozucu bir hale geldiği için, gruplardan çıkışlarda artmaktadır. Whatsapp’ta grup isteğini engellemek hem Android hem de iPhone’da sağlanabilmektedir.

iPhone WhatsApp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?

İphone üzerinde de whatsapp grup isteklerini kapatabilmek mümkündür. İşlem şu şekilde yapılmaktadır;

  • Whatsapp üzerine girerek sağ üst köşeden üç nokta kısmına basın.
  • Buradan ayarlar kısmına girin.
  • Daha sonra hesap seçeneğini seçin.
  • Buradan sırasıyla gizlilik kısmına girip gruplar bölümüne girin.
  • Kişilerim, Herkes, Sadece Hariç Kişilerim seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu seçenek sonrasında Whatsapp gruplarına sizi kimlerin ekleyebileceğini belirleyebilirsiniz.

Android Telefonlarda Grup İsteği Engelleme

Android telefonlarda whatsapp gruplara katılım isteği engellemek için ise Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar kısmına girilmelidir. Buradan Gizlilik kısmı seçilir. Açılan sayfadan Gruplar seçilerek herkeskişilerim ya da Şunlar hariç kişilerim seçilebilir. Bu seçimi yaptıktan sonra Whatsapp üzerinde tanımadığınız kişilerin sizi gruplara eklemesini engelleyebilirsiniz.

Grup Davetleri Neden Kapatılmalıdır?

Whatsapp ilk çıktığı zamanlarda çok fazla özelliğe sahip değilken, bugün çok fazla özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden en çok tercih edilenlerden birisi de grup davetlerini kapatmaktır. İlk çıktığı zamanlarda, grup özelliği sadece iş için kullanılırken bugün farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Bu da bu özelliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Grup davetlerini kapatıp kapatmamak kişinin kendi isteğine bağlıdır. Fakat kapatmak daha doğru bir karardır. Çünkü, kendinizi istemediğiniz gruplarda bulmak istemiyorsanız, bu özellik çok faydalıdır.

Whatsapp Grupları Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Whatsapp gruplarını kurmakta farklı amaçlar olabilmektedir. Bu amaçların en yaygın olanı ise, iş içindir. Whatsapp grupları üzerinden iş takibi yapabilmek mümkündür. Mağazalar, holdingler, whatsapp grupları sayesinde birbiriyle whatsapp grupları üzerinden iş takibi yapmaktadır. Bu da işin daha etkin bir şekilde takip edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra aileler ya da arkadaşlar, sohbet etmek amacıyla da whatsapp grupları oluşturabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu