Whatsapp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp milyarlarca kişi tarafından iletişim kurmak için kullanılan bir uygulama olması ile biliniyor. Yediden yetmişe hepimizin kullandığı bu uygulama SMS sisteminin önüne geçti ve artık Whatsapp olmadan telefonlarımızı kullanamıyoruz. Fakat Whatsapp oldukça büyük bir kitleye sahip ve bazen tanımadığımız kişilerden bile mesaj gelebiliyor. Ayrıca Whatsapp uygulamasının içerisinde hayatımızı kurtaran ve sohbeti kolaylaştıran birçok eklenti de bulunuyor.

Bu eklentilerden birisi de grup sohbetleri. Whatsapp üzerinde sınırsız sayıda grup açılabiliyor ve gruba herkesi ekleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde birçok kişi sizi gruplarına da ekleyebilir. Durum böyle olunca bazı gruplara girmek istemeyebiliyoruz. Fakat bu gruplara alındığımızda da çıkmanın yanlış bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Bu problemin üstesinden grup davetlerini engelleyerek gelebilirsiniz. Bu yazımızda grup davetleri nasıl engellenir, Whatsapp gruplarına girmek istemiyorum ne yapmalıyım gibi sorulara cevap vereceğiz.

Ayrıca bakınız: whatsapp sesli grup araması nasıl yapılır?

Whatsapp Grupları

Whatsapp grupları birçok kişinin aynı anda konuşabileceği, oldukça kullanışlı bir Whatsapp eklentisidir. 50’den fazla kişinin bile bulunabileceği gruplar oluşturulabilir. Ayrıca kimsenin grup kurma sınırı bulunmamaktadır. Böylece herkes özgürce grup kurabilir ve telefon listesinde bulunan herkesi ekleyebilir. Mutlaka sizin de bulunduğunuz bir veya birden fazla grup bulunmaktadır ve bu grupların çoğunda mesaj dahi atılmamaktadır.

Fakat bu gruplardan çıkmanız halinde yanlış anlaşılabilir ve insanlar tarafından tepki görebilirsiniz. Girmiş olduğunuz gruptan gizlice ayrılmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır ancak daha sonra sizi alacakları gruplara girmeme gibi bir seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça kısa ve kolay bir işlemdir.

Whatsapp Grup Daveti Engelleme – Android

Whatsapp gruplarına artık habersiz bir şekilde alınmak istemiyorsanız yapabileceğiniz bir ayar bulunuyor. Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz aşağıdaki adımları uygulayarak zamansız ve habersiz grup davetlerinden kurtulabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak “Ayarlar” sekmesine girin.
  • Açılan sayfada “Hesap” ve daha sonra “Gizlilik” sekmesine tıklayın.
  • Sayfayı aşağı kaydırın ve “Gruplar” sekmesini bularak tıklayın.
  • Buradan sizi kimlerin gruba ekleyebileceğini seçebilirsiniz.

Whatsapp Grup Daveti Engelleme – iOS

Whatsapp grup davetlerini iOS işletim sistemli bir cihaza sahip olsanız da engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak “Ayarlar” sayfasına girin.
  • Karşınıza gelecek olan ekranda “Hesap” sekmesine giriş yapın.
  • Daha sonra çıkacak olan menüden “Gizlilik” sayfasına tıklayın.
  • Son olarak açılan sayfada “Gruplar” sekmesine tıklayın ve kimlerin sizi gruba ekleme yetkisi olduğunu seçin.

Bu işlemin sonucunda sadece seçtiğiniz kişiler sizi gruplara ekleyebilecektir. Bunun dışındaki grup eklemelerinde kişilerin size özel mesaj olarak istek göndermesi gerekecektir. Böylece kabul etme veya etmeme şansınız olacaktır. Umarız içeriğimiz işinize yaramıştır. Bol sohbetler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu