Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme [Toplu Yayın]

Bu yazımızda sizlerle whatsapp grup oluşturmadan toplu mesaj gönderme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Whatsapp, sıklıkla tercih edilen iletişim ağlarından bir tanesidir. Farklı insanlarla aynı konu hakkında etkileşim için de uygundur. Bununla birlikte, grup oluşturulmadan bu etkileşimlerin olup olmayacağı konusu merak edilir.

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Mümkün Mü?

Whatsapp grupları, farklı insanların ortak ağ üzerinde toplanarak iletişim oluşturmasını sağlar. Ancak grup açılmadan toplu mesajlar atılıp atılamayacağı konusu pek fazla bilinmez. Whatsapp grubu açılmadan toplu mesajlar atılabilir. Bu işlemi sağlamak için nelerin yapılması gerektiği ve hangi adımların izlemesi gerektiği bilinmelidir.

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Whatsapp grubu oluşturmadan toplu mesajların iletilmesi için dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Gerekli adımlar izlenmelidir.

Bu işlem için:

  • İlk olarak kişi profillerinin olduğu alana giriş yapılır.
  • Üst kısımda ‘toplu mesaj oluştur‘ kısmı bulunur. Bu alana giriş yapılır.
  • Toplu mesajın iletilecek olduğu kişiler belirlenerek işaretlenir.
  • Daha sonra toplu halde iletilmek istenen mesaj metninin yazılması sağlanır. Bu durum sadece metinler için geçerli değildir. Mesaj niteliği taşıyan her türlü belge bulunabilir.
  • Hazır halde bulunan mesajilet seçeneği tercih edildiği zaman toplu halde iletilmiş olur.

Bu şekilde grup açılmadan toplu mesaj iletimi sağlanmış olur.

Grup açılmaksızın toplu mesaj iletilmesi durumuna, Whatsapp üzerinde genel olarak ‘toplu yayın‘ adı verilir. Bu alanın görülmesi halinde anlaşılması gereken şey, toplu mesaj iletilmesidir.

Whatsapp Grup Oluşturmadan Mesaj Gönderme Avantajları

Grup oluşturmadan mesaj göndermenin en büyük avantajı, her kafadan çıkacak olan farklı fikirlerin önlenmesidir. Bu sayede özel günler için yapılacak olan kutlamalarda, kişiler toplu mesaj olduğunu anlamaksızın daha özel hissedecektir.

Whatsapp Grubu Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Dezavantajları

En büyük dezavantaj, ortak bir konu üzerinde konuşma yapılması gerektiği durumlarda yeteri kadar iyi istişare yapılamaz. Bu sebeple de konu hakkında fikir alışverişi sağlanamaz. Ayrıca, toplu mesajı atan kişiye olacak fazla dönüş sayısı kişiyi her insana dönme konusunda zora sokabilir. Bu sebeplerle, farklı durumlara göre grup açılması veya toplu mesajların tercih edilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu