Whatsapp Grupta Mesajı Kimlerin Okuduğunu Görme

Akıllı telefonların kullanımından sonra hayatımıza giren Whatsapp artık her telefonunun olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bununla beraber her birimizin Whatsapp’ında pek çok grup var ve bu gruplar bize aynı anda birden fazla kişi ile ortak sohbetler gerçekleştirebilme imkanı sağlıyor. Ayrıca en yeni whatsapp grup isimleri listemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Whatsapp Grubuna Yazılan Mesajların Okunması

Gruba yazdığımız mesajın kimler tarafından okunduğunu görmek için öncelikle gönderdiğimiz mesajın üzerine dokunup parmağımızı basılı tutarak ekranın üstünde bir araç çubuğu açılmasını sağlarız. Ekranın üzerinde beliren araç çubuğunun en sağında çıkan üç nokta simgesine dokunuruz. Üç nokta simgesine dokunduğumuzda karşımıza “bilgi” ve “kopyala” seçeneklerinin bulunduğu bir liste açılır. Açılan listede “bilgi” seçeneğine dokunduğumuzda mesajımızı okuyan kişilerin listesine ulaşmış oluruz.

Whatsapp Grupları Nasıl Oluşturulur?

Eğer bir Whatsapp grubu oluşturmak istiyorsak aşağıdaki adımları takip etmemiz gerekir:

  • Telefonumuzda Whatsapp uygulamasına giriş yapılır.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokunulur.
  • Üç nokta simgesine dokunulduğunda açılan listede yeni grup seçeneği seçilir.
  • Yeni grup seçeneğine basıldığında grubumuzun katılımcılarını ekleyebilmemiz için Whatsapp’ımızdaki kişiler listelenecektir. Bu listeden grubumuza eklemek istediğimiz kişiler seçilir.
  • Seçtiğimiz her bir kişi ekranın üstünde yer alan kısımda görülüyor olacaktır.
  • Seçtiğimiz kişileri grubumuza eklemekten vazgeçersek yukarıda sıralanan, seçilen kişilerin fotoğraflarının sağ alt köşesindeki çarpı işaretine dokunarak kişiyi gruba ekleme işleminden vazgeçebiliriz.
  • Gruba eklemek istediğimiz kişiler bittiğinde ekranın sağ altında bulunan yeşil ok simgesine dokunarak ilerleriz.
  • Sonrasında karşımıza grubun konusunu yazabileceğimiz ve bir grup fotoğrafı ekleyebileceğimiz sayfa gelecektir. Bu sayede grubumuza isim verebilir ve bir grup fotoğrafı seçerek ekleyebiliriz.

Bu sayfada da ilgili işlemleri tamamladıktan sonra artık Whatsapp grubumuz hazırdır.

Whatsapp Grubuna Yazılan Mesajların Görünürlüğü

Whatsapp grubuna gönderdiğimiz mesajlar o gruba eklenmiş herkes tarafından görülebilir. Tabii ki tüm katılımcılar her zaman aynı anda mesajları açmadıkları için farklı farklı zamanlarda mesajları okuyor olacaklardır.

Whatsapp Grubuna Yazılan Mesajların Ulaşması

Gruba yazılan mesajlar herkese ulaşmış ise normal sohbetlerde olduğu gibi mesajımızın altında çift tik simgesi görülecektir.

Böylece herhangi bir sebepten mesajımızı silmek istiyorsak mesajımızı kimlerin okuduğunu ya da mesajımıza yanıt vermeyen kişilerin mesajımızı henüz okuyup okumadığını öğrenebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu