Blog

Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Whatsapp ücretsiz mesajlaşma, görüntülü ve sesli arama hizmeti veren bir uygulamadır. Whatsapp hesabını silmek için Ayarlar kısmına girilir daha sonra Hesap yazan kısma tıklanarak sayfanın an altında bulunan Hesabımı Sil kısmına basılır.

Bu kısma bastıktan sonra emin olmak adına hesap bilgileri, sohbet geçmişinin silinmesi ve Whatsapp gruplarından çıkış olacağı uyarısı gelir. Silme işlemine karar verildikten sonra telefon numarası girilerek hesap silinir.

whatsapp hesap silme

Whatsapp Hesabı Silindikten Sonra Ne Olur?

Whatsapp hesabı silindikten sonra tüm sohbet geçmişi, hesap bilgileri ve gruplar silinir. Whatsapp hesabı kesin olarak silinir. Karşı taraftan profil resmi, hakkında bilgileri gözükmez. Hesap silindikten sonra size mesaj yollanmaz veya yollanan mesajlar iletildi olarak gözükmez. Hesabı yeni olarak açma durumunda dahi yollanan mesajlar iletilmez. Hesap silme işleminin kesinlikle geri dönüşü yoktur.

Whatsapp Hesabı Silindikten Sonra Tekrar Açılabilir Mi?

Whatsapp uygulaması hesap silme olanağı tanıdığı gibi yeni hesap açma olanağını da her zaman tanır. Hesap silindikten sonra tekrar açma isteği durumunda uygulamaya giriş yapılarak uluslararası kod ile telefon numarası, isim yazılarak yeniden kaydolunabilir.

Whatsapp Hesabı Yanlışlıkla Silindiğinde Geri Alınır Mı?

Whatsapp hesabı yanlışlıkla silindiği durumlarda kesinlikle geri alınamaz. Hesap silmenin geri dönüşü yoktur.

Whatsapp Bilgilerim Saklanır Mı?

Whatsapp hesabı silindikten sonra yedeklenen konuşmalarla birlikte bilgiler 90 güne kadar siliniyor. Bu veriler Whatsapp’ta erişilebilir değildir. 90 gün süre geçtikten sonra afet, yazılım hatası veya veri kaybına neden olan bir olay yaşanması halinde verileri kurtarmak için kullanılan yedek depolama alanında saklanabilir.

Uygulama Silinince Hesabım Da Silinir mi?

Whatsapp hesap silme ve uygulama kaldırma aynı işlemler değildir. Hesabın silinmesi durumunda veriler de silinirken uygulama kaldırılıp tekrar yüklendiğinde yedeklenen veriler tekrar görülebilir. Uygulama kaldırıldığında hesap silinmez.

Konuşmalar Karşı Taraftan Da Silinir Mi?

Hesap silinmesi durumunda silen kişinin telefonundan konuşmalar, aramalar, gruplar silinir fakat diğer kişilerle yapılmış olan konuşmalar o kişinin hesabında kalmaya devam eder.

Whatsapp Bilgilerimi Saklar Mı?

Whatsapp uygulaması dosya ve yazışmaları sisteminde tutar. Yasa dışı olaylar, sahtekarlık, dolandırıcılık gibi durumlarda Whatsapp bilgilerinizi sizinle paylaşabilir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı