Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Whatsapp hesap silme – Whatsapp ücretsiz mesajlaşma, görüntülü ve sesli arama hizmeti veren bir uygulamadır. Whatsapp hesabını silmek için Ayarlar kısmına girilir daha sonra Hesap yazan kısma tıklanarak sayfanın an altında bulunan Hesabımı Sil kısmına basılır.

Bu kısma bastıktan sonra emin olmak adına hesap bilgileri, sohbet geçmişinin silinmesi ve Whatsapp gruplarından çıkış olacağı uyarısı gelir. Silme işlemine karar verildikten sonra telefon numarası girilerek hesap silinir. Ayrıca bakınız: instagram hesap silme

Whatsapp Hesabı Silindikten Sonra Ne Olur?

Whatsapp hesabı silindikten sonra tüm sohbet geçmişi, hesap bilgileri ve gruplar silinirWhatsapp hesabı kesin olarak silinir. Karşı taraftan profil resmi, hakkında bilgileri gözükmez. Hesap silindikten sonra size mesaj yollanmaz veya yollanan mesajlar iletildi olarak gözükmez. Hesabı yeni olarak açma durumunda dahi yollanan mesajlar iletilmez. Hesap silme işleminin kesinlikle geri dönüşü yoktur.

Whatsapp Hesabı Silindikten Sonra Tekrar Açılabilir Mi?

Whatsapp uygulaması hesap silme olanağı tanıdığı gibi yeni hesap açma olanağını da her zaman tanır. Hesap silindikten sonra tekrar açma isteği durumunda uygulamaya giriş yapılarak uluslar arası kod ile telefon numarası, isim yazılarak yeniden kaydolunabilir.

Whatsapp Hesabı Yanlışlıkla Silindiğinde Geri Alınır Mı?

Whatsapp hesabı yanlışlıkla silindiği durumlarda kesinlikle geri alınamaz. Hesap silmenin geri dönüşü yoktur.

Whatsapp Bilgilerim Saklanır Mı?

Whatsapp hesabı silindikten sonra yedeklenen konuşmalarla birlikte bilgiler 90 güne kadar siliniyor. Bu veriler Whatsapp’ta erişilebilir değildir. 90 gün süre geçtikten sonra afet, yazılım hatası veya veri kaybına neden olan bir olay yaşanması halinde verileri kurtarmak için kullanılan yedek depolama alanında saklanabilir.

Uygulama Silinince Hesabım Da Silinir mi?

Whatsapp hesap silme ve uygulama kaldırma aynı işlemler değildir. Hesabın silinmesi durumunda veriler de silinirken uygulama kaldırılıp tekrar yüklendiğinde yedeklenen veriler tekrar görülebilir. Uygulama kaldırıldığında hesap silinmez.

Konuşmalar Karşı Taraftan Da Silinir Mi?

Hesap silinmesi durumunda silen kişinin telefonundan konuşmalar, aramalar, gruplar silinir fakat diğer kişilerle yapılmış olan konuşmalar o kişinin hesabında kalmaya devam eder.

Whatsapp Bilgilerimi Saklar Mı?

Whatsapp uygulaması dosya ve yazışmaları sisteminde tutar. Yasa dışı olaylar, sahtekarlık, dolandırıcılık gibi durumlarda Whatsapp bilgilerinizi sizinle paylaşabilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Benim annem alacakta ama babam almıyor sen daha küçüksün diyo 13 yaşındayım, bu yaş sizce küçük mü, benim bir yengem var onun 9 yaşındakı kızının bile tableti var ha bide Samsung telefonu var. DELİRİCEEEEEEEEEMMMMMMM. Babam her halde bana telefon alrırsa Instagram da falan biriyle yazışırım diye korkuya her halde, söylemesi ayıp ama babam beni biraz kıskanıyor da. Ara sıra cinlerim tepeme biniyor bazen babama bağırıyorum ” benden küçüklerin bile telefonu var ama hala bu yaşa kadar benim telefonum yok ” diye. Of of benim gibi telefonsuz arkadaşlarıma sabır diliyorum, ne yapalım bizim de kaderimiz böyleymiş 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

  2. Daha bugün aklım iPhone 6 alacagim geldi para biriktiriyorum onun için annemi ikna edersem babam kolay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu