Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Yapılır? (iPhone ve Android)

Uzun süredir beklenen Whatsapp uygulamasının karanlık mod özelliği, Android ve İOS kullanıcıları adına kullanıma sunulmuştur. Whatsapp uygulamasının karanlık modu özelliğinin kullanılması adına ilk önce App Store ve Google Play Store’den uygulamanın son sürümü indirilmelidir. Peki, Android ve İOS yazılımlarında Whatsapp uygulamasının karanlık mod özelliği nasıl aktif edilmektedir? Bunun hakkında bilgi vermek doğru olacaktır. (Ayrıca bakınız: whatsapp durum gizleme)

Whatsapp Karanlık Mod Hakkında

Whatsapp karanlık modu özelliği, hem iOS hem de Android cihazlar adına yayınlanmıştır. Whatsapp uygulamasını güncelleyen Android’in bazı sürümleri ve İOS 13 kullanıcıları, bu uygulamanın karanlık modunu aktif hale getirmektedir. Peki, Whatsapp karanlık modu nasıl aktif edilmektedir?

Uygulamada karanlık modu aktif hale getirmek adına ilk yapılması gereken şey, güncel uygulamanın uyumlu olan cihazlara indirildikten sonra, sistemin genelinde karanlık modu alternatifini açmak olacaktır. Bu işlemden hemen sonra karanlık modu özelliği, Whatsapp uygulamasında da kullanılır hale gelecektir.

whatsapp karanlık mod 2
whatsapp karanlık mod

Whatsapp Karanlık Modu Hangi Sürümlerde Kullanılmaktadır?

Whatsapp karanlık modu her türlü sürümde kullanılmamaktadır. Whatsapp uygulamasının karanlık modu özelliği, yalnızca bazı cihazların sürümlerinde geçerli olmaktadır.

Bu sürümler;

  • Android 10,
  • İOS 13,
  • Android 9 şeklinde sıralanabilir.

iOS’ta Karanlık Modu Yapmak

iOS kullanıcıları için Whatsapp uygulamasında karanlık modu gerçekleştirmek için;

Ayarlar kısmından ekran ve parlaklık kısmına tıklanmalıdır. Ardından koyu Whatsapp uygulamasının karanlık modu özelliği, uygulamada ayarlar kısmına eklenmiştir. Kullanıcılar, uygulamanın ayarlar kısmında bulunan ”tema tercihi” kısmından alt menüsünden karanlık mod ile alakalı seçimleri yapabilmektedirler. “Aydınlık” ,”Karanlık” ve “Pil Tasarrufuna Göre Ayarla” şeklinde tercihler bulunmaktadır. Kullanıcılar ”pil tasarrufuna göre ayarla” alternatifini aktif hale getirdiğinde Whatsapp, sisteme uyum sağlayabiliyor.

Android’te Karanlık Modu Yapmak

Android Whatsapp kullanıcıları; ayarlar kısmından ekran kısmına tıklamalıdır. Daha sonra gece modu ya da karanlık modu bölümüne tıklayarak karanlık mod özelliğini kullanmak mümkün oluyor.

Kişi eğer Android 10 kullanıcıysa Whatsapp uygulamasına geçiş yapıldığında telefon otomatik şekilde işlem yapıyor. Kişi, Android 9 sürümüne sahipse, aşamaları manuel şekilde gerçekleştirmek gerekmektedir. Bunun için Whatsapp ayarları- sohbetler- tema- koyu mod adımları takip edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu