Blog

Whatsapp Konum Atma ve Canlı Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp konum atma WhatsApp uygulamasının belki de en faydalı özelliklerinden bir tanesidir. Öyle ki WhatsApp ile bulunduğu konumu bildirmeyen kalmamıştır. WhatsApp da 2 türlü konum atma bulunmaktadır. Bunlardan birincisi anlık yani bulunduğunuz konum, diğeri ise WhatsApp canlı konum paylaşmaktır. WhatsApp anlık ve canlı konum nasıl atılır yazımızın devamında bulabilirsiniz.

WhatsApp Anlık Konum Atma

WhatsApp uygulaması ile anlık konum atmak için cep telefonunuzda konum servisinin açık olması gerekmektedir. İsterseniz konum servisini cep telefonunuzdan hemen de açabilirsiniz yada WhatsApp da konum gönderme esnasında da açabilirsiniz. Konum atma esnasında WhatsApp size konum servisini açmak için uyarı verecektir. WhatsApp ile bulunduğunuz konumu karşı tarafa göndermek için;

whatsapp konum atma

1. Konum göndereceğiniz kişiyi WhatsApp kişilerden bulun ve mesaj gönderme sekmesine tıklayın.

2. Mesaj gönderme penceresi içerisinde sağ üst köşede bulunan ataç simgesine dokunun. Açılan sekmede konum seçeneğine dokunun.

3. Şu anki konumu gönder seçeneğini tıklayın ve bir kaç saniye bekleyerek WhatsApp’ın tam konumu bulmasını sağlayın. Yaklaşık metre bilgisi verecektir. Ve son olarak gönder seçeneğine tıklayın.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşma

WhatsApp ile canlı konum paylaşma yapmak için yukarıda bahsettiğimiz anlık konum paylaşmaya benzer bir yol izleyeceğiz ama küçük bir fark ile. WhatsApp mevcut konum paylaşmak için cep telefonunuzun konum servisini açık hale getiriniz. Canlı konum paylaşımı süresince açık kalmalıdır.

whatsapp canlı konum

1 Canlı konum göndermek istediğiniz kişiyi WhatsApp kişilerinizde bulunuz ve mesaj gönderme seçeneğine tıklayınız.

2. Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan ataç simgesine dokunun ve konum seçeneğine tıklayın.

3. Karşınıza iki seçenek çıkacak. “Mevcut konumu paylaş” ve Şu anki konumu gönder. Siz Mevcut konumu paylaş seçeneğine tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra ise mevcut konumu kaç saat paylaşacağınız ile ilgili bir seçenek çıkacak; 15 dakika, 1 saat ve 8 saat. Size uygun olan süreyi seçip gönder tuşuna basınız. Seçeceğiniz süreye bağlı olarak konumunuzu canlı olarak paylaşacaksınız. WhatsApp mevcut konumu paylaşmayı istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

WhatsApp konum atma ve canlı konum paylaşma internetsiz gerçekleşmemektedir. Özellikle belirtmek isteriz ki WhatsApp canlı konum paylaşma yani mevcut konumu paylaşma internetinizin hızlı bir şekilde bitmesine ve şarj sürenizin azalmasına neden olacaktır.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı