Whatsapp Mesaj Gitmiyor, Whatsapp Sesli Mesaj Gitmiyor Sorunu Ve Çözüm Yolları

Whatsapp mesaj gitmiyor, Whatsapp sesli mesaj gitmiyor Sorunu Ve Çözüm Yolları bugün sizle paylaşacağımız konumuzdur. Sosyal medya hesapları içinde mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler olan Whatsapp, geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Son dönemlerde ortaya çıkan Whatsapp mesaj gitmiyor, sesli mesaj gitmiyor sorunları birçok kullanıcıyı bir hayli uğraştırmıştır. Bu sorunların çözümleri ile ilgili yöntemler bulunmaktadır.

Whatsapp Mesaj Gönderme Sorunu

Whatsapp mesaj gönderme sorunu genellikle internet bağlantısı ile ilgilidir. Çok ciddi bir şekilde mesaj kuvveti istemeyen Whatsapp, düşük bağlantı olan durumlarda mesaj göndermeme gibi problemler yaratmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında yapılması gereken ilk iş, internet bağlantısının kontrol edilmesi olmalıdır. Bu kontrol sonucunda bir süre beklenip tekrar mesaj gönderme işlemi yapılarak sorunun devam edip etmediği test edilebilmektedir.

Whatsapp Mesaj Gönderemiyorum Ne Yapmalıyım?

Whatsapp ile mesaj gönderilemiyor ise, yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında yapılması gereken ilk iş telefonun yeniden başlatılması olmalıdır.

Bu işlem ön belleğin boşalmasını sağlayacak ve telefonun sistemle alakalı bir sorunu varsa ortadan kaldıracaktır. İkinci yöntem ise mesaj gönderilen kullanıcının mesaj atan kullanıcıyı engelleyip engellemediğinin öğrenilmesi olmalıdır.

Bu durumun anlaşılması için ise internette bulunan bazı uygulamalardan yararlanılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde engellenip engellenmediği anlaşılmaktadır. Eğer mesaj atan kullanıcı karşı taraf tarafından engellenmiş ise yapılacak bir durum söz konusu olmamaktadır.

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Hatasının Çözüm Yolları

Whatsapp mesaj gitmiyor
whatsapp mesaj gitmiyor

Yukarıda anlatılan tüm yollar denenmiş ve hala mesaj gönderilemiyorsa;

  1. Ayarlar menüsünden Uygulamalara ve Uygulamaları Yönet butonundan Whatsapp seçilmeli ve veriyi sil denmesi yeterli olacaktır. Bu durumda uygulama resetlenmiş olmaktadır.
  2. Whatsapp hesabının doğrulanmış olması gereklidir. Bunun için hesap ayarlarından Whatsapp hesabının doğrulanıp doğrulanmadığının kontrolü yapılabilmektedir.
  3. Genellikle mesaj gönderilen telefon numarasının eksik yazılmasından mesaj gönderilememektedir. Bu yüzden mesaj gönderilecek telefon numarasının kontrol edilmesinde fayda bulunmaktadır.
  4. Tüm akıllı telefonları işletim sistemleri ( Android, İOS ) içinde uygulamalar zaman zaman güncellemeler yapmaktadır. Güncellemelerin eksik olması bu tür sorunlar çıkarmaktadır. Bu sebeple Whatsapp güncellemesinin gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Sesli Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözüm Yolları

Whatsapp sesli mesaj gitmiyor

Whatsapp’ta yine güncellemeler sonucu oluşan bir hata da ” Şu An Kayıt Cihazı Kullanılamıyor” daha sonra tekrar denenmesi gerekliliğini anlatan sorundur. Bu sorun sesli mesaj gönderirken ortaya çıkmaktadır. Cihazın yeniden başlatılması ile sorun geçici olarak düzelmekte olup, daha sonra tekrar ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunun çözümü için sırası ile;

  1. Ayarlar menüsünden gizlilik bölümü tıklanmalı burada açılan pencerede mikrofon kısmında Whatsapp uygulamasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  2. Ayarlar menüsünden uygulama yöneticisine girilmekte ve açılan sayfada Whatsapp seçilmelidir. Whatsapp içinde veriyi sil butonuna tıklanarak cihazı resetle kısmından reset atılarak yeniden denenmelidir.

Bu yöntemler sonucunda hala sesli mesaj gönderilemiyorsa, cihazın işletim sisteminde oluşan hatalarının olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak yeniden yükleme yapılmalıdır.

Ayrıca bakınız: Whatsapp durduruldu hatası ve çözümü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu