Whatsapp Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp mesaj yedekleme işlemini Android işletim sistemli cep telefonlarında ve iPhone cep telefonlarında , kişilerin gmail adresleri veya kullanılan işletim sistemine özgü hesaplar üzerinden yapmaktadır.

Bu sayede cihaza erişim imkanı olmayan durumlarda, mail veya hesaplar kullanılarak yeni cihazlara yedeklenen mesajlar aktarılabilir. sonsuzlukisareti ailesi olarak whatsapp mesaj yedekleme nasıl yapılır kısaca anlatalım.

Android İşletim Sisteminde Whatsapp Mesaj Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj yedekleme işlemi Google Drive uygulaması ile yapılır. Yedekleme işlemini yapabilmek için Google Drive hesabı açılmalıdır. Sonrasında aşağıdaki adımlar izlenerek mesaj yedekleme işlemi yapılabilir;

  • Whatsapp Uygulamasını Açın, Açılan Ekranda Ayarlar Kısmına Girin.
  • Sohbetler Kısmına Girin.
  • Ekranın Alt Kısmında Bulunan Sohbetler Yedeği Kısmına Tıklayın.
  • Yedekle Butonuna Basın.

Whatsapp yedekleme esnasında Wi-Fi kullanılması tavsiye edilir. Aksi halde mobil veri kullanılarak yapılan yedekleme işlemi, yedeklenecek mesaj sayısına bağlı olarak internet harcayacaktır.

Apple İşletim Sisteminde Whatsapp Mesaj Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone cep telefonlarında mesaj yedekleme işlemi için gereken ilk olarak iCloud hesabıdır. Sonrasında WhatsApp yedekleme işlemi için gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

  • Whatsapp Uygulamasını Açın, Açılan Ekranda Ayarlar Kısmına Girin.
  • Sohbetler Kısmına Girin.
  • Sohbet Yedeği Kısmına Girin.
  • Şimdi Yedekle veya Otomatik Yedekle Seçeneğine Tıklayın.

Otomatik yedekleme seçeneği sayesinde Apple, verilerin istenilen saat ve tarihlerde otomatik olarak yedeklenmesi imkânını kullanıcılarına sunmaktadır.

Whatsapp Mesaj Yedekleme Otomatik Olarak Yapılabilir mi?

Mesaj yedekleme işleminin otomatik olarak yapılması, kullanılan cihazların işletim sistemleri ile alakalıdır. Yaygın olarak kullanılan Apple ve Android işletim sistemlerinde otomatik yedekleme seçeneği mevcuttur. İşletim sistemleri tarafından genellikle gün sonunda yapılan yedekleme işlemi, kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Whatsapp Mesajlarını Nereye Yedeklenir?

Mesaj yedekleme işlemi hakkında yanlış bilinen bilgi, mesajların Whatsapp uygulaması tarafından saklandığı yönündedir. Zannedildiğinin aksine, mesajlar kullanılan işletim sistemine özgü hesaplara kaydedilir. Whatsapp sadece içerisindeki mesajları yedekleme imkânı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu