Whatsapp Mesajları Telegrama Taşıma Nasıl Yapılır? Kolay Yöntem

Whatsapp’ın son zamanlarda güvenlik ile ilgili problemler yaşaması ile birçok kişi Telegram gibi sohbet uygulamalarına geçiş yaptı. Telegram’da bu durumun farkında olduğu için eski Whatsapp konuşmalarınızı Telegram’a aktarabileceğiniz bir güncelleme yayınladı

Böylece Whatsapp’taki tüm konuşmalarınızı Telegram’a aktarabilir ve oradan devam edebilirsiniz. İlk olarak iOS için gelen bu güncelleme artık Android telefonlarda da kullanabilir durumda

Bu yazımızda hem iOS hem de Android telefonlar için Whatsapp mesajları Telegrama taşıma işleminden bahsedeceğiz.

Whatsapp Mesajları Telegrama Taşımak

Whatsapp uygulaması üzerindeki sohbetlerinizi Telegram’a taşımak oldukça kolay fakat biraz vaktinizi alabilir. Bunun sebebi bu aktarma işlemini teker teker yapmanız gerekmesinden kaynaklanıyor. Whatsapp hesabınızın içerisinde bulunan tüm konuşmaları aktarmak yerine her grup veya kişisel sohbeti teker teker dışarı aktarmalı ve Telegram’a yüklemelisiniz.

Ayrıca bu işlemi yapmadan önce telefonunuzda yeterli depolama alanı olduğundan emin olmalı ve işlemi yaptıktan sonra dosyaları silmeyi unutmamalısınız. Aksi taktirde mesajlarınız istenmeyen kişilerin eline kolaylıkla geçebilir.

Bu yöntem ile eski mesajlarınızı çöpe atmanıza gerek kalmayacak. Hem konuşma geçmişlerinizi görüntüleyebileceksiniz hem de artık Whatsapp kullanmanız gerekmeyecek. Oldukça faydalı olduğu için Telegram’ın daha da büyük bir kitleye sahip olacağı kaçınılmaz oluyor.

Ayrıca Telegram platformunun Whatsapp’a göre kullanıcı gizliliğini daha fazla önemsediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Android ve iOS Sohbet Geçmişini Aktarma İşlemi

İlk olarak iOS platformlarda kullanılabilir olan ve geçtiğimiz günlerde Android için de sunulan bu güncelleme ile tüm mesajlaşmalarınızı aynı yöntemleri uygulayarak aktarabilirsiniz. Aralarında küçük farklılıklar olsa da aşağıdaki adımları uygulamanız halinde her iki işletim sisteminde de kolaylıkla sohbetlerinizi aktarabileceksiniz.

  • Android veya iOS telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girin.
  • Telegram’a taşımak istediğiniz sohbete tıklayın.
  • Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın ve buradan diğer seçeneğine basın.
  • Burada “Dışa Aktar” butonunu bulun ve tıklayın.
  • Fotoğrafları ve videoları da aktarmak istiyorsanız “Medyayı Dahil Et”, istemiyorsanız “Medyasız” yazısına tıklayın.
  • Dışa aktarma işleminin tamamlanmasını bekleyin.
  • İşlem tamamlandıktan sonra paylaş butonu ile “Telegram” uygulamasını seçin.
  • Telegram’da hangi sohbete aktarmak istediğinizi seçin ve “İçe Aktar” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerin sonunda Whatsapp’ta bulunan sohbetiniz Telegram’a aktarılmış olacaktır. Bu işlem sonucunda aktarılan mesajlar yalnızca sizin tarafınızdan görüntülenebilir. Örneğin bir Whatsapp grubunun mesajlarını telegrama aktarırsanız, aktardığınız mesajları yalnızca siz görüntüleyebilirsiniz, diğer grup üyeleri bunları görmeyecektir.

Umarız içeriğimiz sayesinde Whatsapp üzerindeki istediğiniz tüm mesajlaşmaları Telegram’a aktarabilirsiniz. Aktarma işleminden sonra ek olarak bir şey yapmanıza gerek yoktur ve Whatsapp uygulamasını silseniz bile Telegram içerisinde bulunan mesajlar silinmeyecektir.

Telegramda telefon numarası gizleme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu