WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp 2013 yılında bu yana kitlesini arttırarak büyümeye devam etmektedir. Birçok kişi uzakta ya da yakında tüm sevdiklerine Whatsapp sayesinde bir tıkla ulaşabilmektedir. Bu uygulamanın amma içerisindeki hızlı yayılımı ile birlikte insanlar uygulamayı indirdiklerinde konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istemektedir.

Durum böyle olunca insanlardan en çok gelen sorulardan bir tanesi de Whatsapp profili için kullanılan fotoğraflarının gizleme işlemi nasıl yapıldığı olmaktadır.

Bazı Whatsapp Plus uygulamaları için bu profil gizleme seçeneği bulunsa da Whatsapp için bu özellik söz konusu olmaz. Uygulamanın u tür gizliliğe izin vermemesi insanların alternatif bir yol aramasına da sebep olur. Fakat hiçbir program ile Whatsapp üzerinden böyle bir olay gerçekleşmez.

WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme

WhatsApp Profil Fotografi Gizleme 2
WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme
  • Whatsapp kullanıcıları profil resmini kaldırmak konusunda pek çok soru sormaktadır. En sık sorulan sorulardan bir tanesi de profil resminin nasıl kaldırılacağıdır. Peki Whatsapp Profil resmi nasıl kaldırılır?
  • Öncelikle Whatsapp’a girişir ve sonrasında Sohbetle Bölümünden Ayarlar seçeneği seçilir.
  • Ayarlar bölümünde yer alan kendi isminizin olduğu kısımda Fotoğrafı kaldır seçeneği seçilerek profil fotoğrafı kaldırma işlemi tamamlanmış olur.

Whatsapp uygulamasında profil resmi kaldırmak çok basit bir işlemdir.

​ Whatsapp Profil Resmini Kimler Görür?

Whatsapp kullanıcıları profil fotoğraflarının kimler tarafından görüldüğü konusunu merak etmektedir. Whatasapp uygulaması indirildiğinde eğer profilinizi herkes görsün seçeneği işaretlenirse profil fotoğrafınız herkes görebilir. Eğer sadece listenizde bulunan kişilerin görülmesi isteniyor ise kişileri seçeneği seçilir. Kısacası profil fotoğrafınız kimlerin görebileceğini sizler seçersiniz.

Bir Kişinin Whatsapp Profili Neden Görülmez?

Genelde Whatsapp kullanıcıları birinin fotoğrafını göremediklerinde bunun sebebini merak ederler. Bir kişinin profil fotoğrafı sizde görünmüyorsa sizin telefon numaranız onda kayıtlı değildir ya da sizi engellemiş olabilir. Ya da kişi profil fotoğrafı kullanmamış da olabilir.

Whatsapp’ta Bir kişiyi Engelleyince Ne Olur?

Whatsapp üzerinden bir kişi engellendiğinde o kişi sizinle kesinlikle iletişime geçemez.

Birinin Whatsapp’dan Profiline Bakınca O Kişi Anlar Mı?

Whatsapp üzerinden bir kişinin profiline baktığınızda o kişi sizi görmez ve anlamaz.

Ayrıca Whatsapp grupta mesajları kimlerin okuduğunu görme konusu da ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu