Whatsapp Sesli Grup Araması Nasıl Yapılır?

Whatsapp sesli grup araması; normal telefon aramaları yerine, internet üzerinden Whatsapp ile yapılacak olan toplu görüşmelerdir. Grup aramalarını yapmak için gereken durumlar vardır. Bu aramayı gerçekleştirmek isteyen bireylerin; nelerin gerekli olduğunu, hangi işlemlerin yapılması gerektiğini, dikkat edilmesi gereken durumları bilmeleri gerekir.

Ayrıca bakınız: Telefonda konferans görüşme nasıl yapılır?

Whatsapp Sesli Grup Araması Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Sesli grup araması yapılmak istendiği zaman, gerekenlerin yerine getirilmesi ve bu şekilde aramanın yapılması gerekir.

Whatsapp sesli grup araması yapmak için gerekenler:

  1. Aramaya katılacak olan her bireyin akıllı cihazı olmalıdır ve bu cihazlarda Whatsapp uygulaması olmalıdır.
  2. Her konuşmacının internet ağına bağlı olması gerekir.
  3. Whatsapp sesli grup konuşmalarında, konuşmaya katılacak olan kişi sayısında belirli kısıtlama vardır. En çok kişinin aynı anda grup konuşması yapmasına izin verilirken, daha fazla kişinin katılımına izin verilmez.
  4. Başlıca, gereken durumlar belirtildiği gibi olmakla birlikte; konuşmanın nasıl yapılması gerektiği konusunda da bilgi sahibi olunması gerekir.
  5. WhatssApp sesli aramalar açılırken arama öncesi durumların önemi kadar, arama sırası ve arama sonrası durumlar da oldukça önemlidir. Bu sebeple, gereken her konuya dikkat edilmelidir.
whatsapp sesli grup araması

Sesli Grup Araması Yapma

Whatsapp sesli grup araması yapılırken, ilk olarak arama durumunu yönetecek bir birey olmalıdır. İlk olarak Whatsapp araması kısmına girilir ve aramaya katılacak olan bir kişinin sesli olarak aranması sağlanır. Daha sonra; o birey hatta kalır, diğer katılımcılardan bir tanesinin aranması sağlanır. Bu işlem, sesli grup aramasına katılacak olan (en fazla 8 kişi sınırı unutulmamak şartıyla) kişi bitene kadar tekrarlanır. Son olarak, aramayı oluşturan birey tarafından ‘çağrıları birleştir’ alanı tercih edilerek sesli grup araması başlatılır.

Sesli Grup Araması Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Whatsapp sesli grup araması esnasında internet bağlantısı çok önemlidir. Bağlantının yavaşlaması veya kesilmesi halinde yapılacak olan konuşmalar, diğer konuşmacılara kısa bir süre daha geç iletilecektir. Bu durum da konuşmaların karışmasına neden olabilir. Bu sebeple; bağlantı durumuna dikkat edilmeli, konuşmacı sayısı dikkate alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu