Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme ; Sosyal medya kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Bunun en önemli ve en büyük nedenlerinden birisi; teknolojinin gelişmesi, ilerlemesi ve buna paralel olarak sosyal medyayı kullananların sayısının artması. Ayrıca sosyal medyayı kullanan kişilerin yaş ortalaması da giderek düşüyor.

Facebook, Twitter, Instagram derken bunları sırayla Snapchat, Badoo, Linkedin gibi siteler takip etti. Son yıllarda geçmişte ki Messenger’ın yerini alan Whatsapp da bunlardan birisi. En yakın arkadaşlarımızla, çevremizde ki insanlarla rahat, hızlı ve kolay yoldan iletişim kurmanın en önemli yöntemlerinden birisi de Whatsapp.

Çünkü diğer sosyal medya siteleri gibi karmaşık bir yapısı yok, sakin ve rahat bir şekilde, istediğiniz kişiyle konuşabiliyor, iletişim kurabiliyor hatta paylaşım yapabiliyorsunuz. Fakat bazen istenmeyen durumlar olabiliyor, bunlardan en sık görüleni, istemeden de olsa Whatsapp mesajlarının silinmesi durumu. Peki, böyle bir durumda ne yapmak gerekiyor, silinen mesajları geri getirmek mümkün mü, bu işlem nasıl yapılır? Whatsapp silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Bunun için; sırayla Whatsapp ayarları sohbetler sohbet yedeği adımlarını takip ederek, Otomatik Yedekleme seçeneği ile günlük, haftalık veya aylık olarak sohbet geçmişini yedeklemek mümkün. Yedekleme işlemi sırasında; ekranın sol üst bölümünden son yedekleme bilgisi ve yedekleme işleminin en son hangi gün, saat ve tarihte yapıldığını da görebilirsiniz. En son yedekleme tarihinden önce ki mesajları da kurtarmak ve geri getirmek isterseniz; uygulamayı silip, tekrar yüklediğinizde, en son yedekleme işleminden önce ki tarihte ki mesajlar da geri gelecektir.

Whatsapp Sohbet Yedekleme

Sohbet yedeklemesi haricinde bir diğer yöntem de uygulamayı tamamen yedeklemek. Yani Whatsapp’ı yedeklemek. Bu da hem sohbet geçmişinizi, hem mesajlarınızı hem de iletişim kurduğunuz, konuştuğunuz kişilerin listesini geri getirmenizi sağlayacaktır. Bu işlem için de Whatsapp AyarlarıSohbetler Sohbet Yedeği adımlarını takip ettikten sonra yedekleme işlemi için Otomatik Yedekleme bölümünden isteğiniz seçeneği seçebilir ve yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Manüel olarak, yani elle yedekleme yapmak için Şimdi Yedekle seçeneğini seçmeniz yeterli.

Ayrıca bakınız: Whatsapp Google Drive yedekleme nasıll yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu