Blog

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Eğer WhatsApp’ta bir arkadaşınızın veya kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız ve WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım diye düşünüyorsanız bunu anlamanın bir kaç yolu bulunmaktadır. Bu yollardan biri veya birkaçı yapacağınız kontrollerde bulunuyorsa WhatsApp’da karşı taraf sizi engellemiş demektir.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp'ta engellendiğimi nasıl anlarım

Öncelikle karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğini anlamak için WhatsApp’ın bir kaç özelliğinden bahsedelim. WhatsApp’ta profil, son görülme, mavi tık, tek tık ve çift tık gibi özellikler bulunmaktadır. Bu bilgileri öğrendikten sonra ise bu bilgiler ile WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını bulmaya başlayalım.

WhatsApp kişileriniz de engellediğini düşündüğünüz kişinin profil resmine bakın şayet profil resmi yoksa iki seçenek bulunmaktadır; ya profil resmini kaldırmıştır yada sizi engellemiştir.

Diyelim ki karlı taraf profil resmini kaldırmış. Bu defa kişinin WhatsApp son görülmesine bakınız. WhatsApp son görülme eski bir tarih içeriyor ise büyük ihtimalle ya sizi engellemiştir yada uzun süre WhatsApp kullanmıyordur yada WhatsApp uygulamasını kaldırmıştır.

Hala bir iyi niyetle devam edelim konuya. Diyelim ki uzun süredir WhatsApp uygulamasını kullanmıyor. Karşı tarafta WhatsApp yüklü olup olmadığını nasıl anlarız. Bunun için kişiyi rehberinizde bulun ve üzerine tıklayın. Karşınıza iki türlü mesaj gönderme seçeneği çıkacaktır. Bunlardan birincisi SMS yöntemi diğeri ise WhatsApp. Şayet WhatsApp görünüyor ise korkarız ki büyük ihtimalle karşı taraf sizi engelledi.

Ve geldi son teste. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye WhatsApp ile mesaj atmak. Mesajı gönderin ve gönderdiğiniz mesajın yanındaki Tik işareti simgesine bakın. Tek gri tik mesajın iletilmediği, çift gri tik mesajın iletildiği ise karşıda ki kişi tarafından henüz görülmediği çift mavi tik ise mesajın iletildiği ve karşıda ki kişi tarafından okunduğu anlamına gelmektedir.

WhatsApp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp da kişi listenizden birilerini engellemek istiyorsanız, engellemek istediğiniz kişiyi WhatsApp da bulunuz. Daha sonra mesaj gönderme seçeneğine tıklayınız. Açılan sekmede sağ üst köşede bulunan alt altta 3 çizgiye dokunun ve Kişiyi görüntüle seçeneğine tıklayın. Daha sonra açılan sayfada en altta bulunan ENGELLE seçeneğine dokunun hepsi bu kadar.

Engellediğiniz kişinin WhatsApp engelini kaldırmak için ise tekrardan WhatsApp da engellediğiniz kişiyi bulun. Kişiyi bulduğunuzda “Engellenmiş. Engeli kaldırmak için dokunun” diye bir uyarı göreceksiniz. Kişi üzerine tıkladığınız zaman kişinin engelin kaldırmış olacaksınız.

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım ve WhatsApp da bir kişi nasıl engellenir hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Merak ettiğiniz konular var ise yoruma yazabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı