Wifi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

Bu yazımızda sizlerle wi-fi şifresini unutanlar için wi-fi şifre öğrenme ve wi-fi şifre nasıl bulunur konusuna değineceğiz. Günümüz İnternet dünyasında, birbirinden değişik uygulamalara ve ya sitelere üye olmaktayız. Bu üyelikleri oluştururken kullanıcı adlarının yanı sıra giriş yapmak için şifreler kullanılmaktadır.

Mail adresleri olsun, haber ve forum siteleri olsun, bankacılık uygulamaları olsun her nokta da, giriş için ayrı şifreler kullanılmaktadır. Bütün bu şifreleri akılda tutmak kolay bir iş değildir.

Wifi şifreleri en çok unutulan şifreler arasındadır. Çünkü bir kez giriş yapıldıktan sonra fazla kullanılmadığı için kolayca unutulmaktadır. Unutulan wifi şifrelerine ulaşmak için farklı yöntemler mevcuttur. Her bilgisayarın işletim sistemi farklı olduğu için izlenecek yol da doğal olarak farklıdır.

Ayrıca bakınız: Bilgisayarda wifi şifresi nasıl değiştirilir?

Wifi Şifre Öğrenme İşlemleri

Wi-Fi şifresini öğrenmek için kullanabilecek en basit yol, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanmaktır. Windows 7 ve Windows 8 de de benzer yollar izlenmektedir. Windows’ta Wi-Fi şifresini öğrenmek için çok fazla yol bulunmaktadır. Cmd yöntemi kullanılırsa bilgisayarın, daha önce bağlı olduğu, bütün Wifi lerin listesi kolayca görülebilmektedir.

wifi şifremi unuttum 2

Windows Wifi Şifresi Öğrenme

Windows işletim sistemi bulunan telefon, bilgisayar ve tabletlere sahip iseniz, şifrenin unutulduğu durumlarda şunlar yapılabilir;

  • İlk önce ekranın sağ alt köşesinde bulunan, ağ bağlantısını gösteren simgeye tıklanır.
  • Çıkan pencerede Bağlantılar bölümünün, yanında bulunan Kablosuz İnternet Bağlantısına tıklanır.
  • Sonra, Kablosuz Özellikler düğmesi seçilir ve güvenlik sekmesi tıklanır. Karakterleri Göster kutucuğu işaretlenir. Bunların sonunda, Ağ güvenlik anahtarı bölümünde bulunan şifre görüntülenmiş olur.

Bu adımlar Windows işletim sistemi için uygulanabilir.

Mac Wifi Şifresi Öğrenme

Tablet ve bilgisayarda Mac OS işletim sistemi kullanılıyorsa, aşağıdaki yönergeler uygulanarak wifi şifresi görüntülenebilir.

İzlenecek adımlar şunlardır;

  • Üst taraftaki Wi-Fi ikonuna tıklanır.
  • Ağ tercihlerini aç seçeneğine tıklanır.
  • Açılan pencerede, şifreyi göster seçilir. Buradan şifre görüntülenir.

Android / İOS Wifi Şifresini Öğrenme

Android telefondan wifi şifresi öğrenmek için, şu yol izlenebilir; Rootlu bir telefon kullanılıyor ise, yapılması gereken ilk şey bir uygulama indirmektir. İyi bir uygulama seçilir. Uygulama yüklenir. Daha sonra root erişimine izin verilir. Yapılan işlemlerden sonra telefonda kayıtlı olan tüm şifrelere bu şekilde ulaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu