Xiaomi Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Bazen telefonunuza gelen aramalara geri dönmeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizi arayan kişileri başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Böylece size ulaşmak isteyen kişiler başka bir numaradan ulaşabilir veya neden ulaşamadıklarını öğrenebilirler. Bu yazımızda Xiaomi marka bir telefona sahipseniz arama yönlendirme işlemini nasıl ve ne çeşitlerde yapabileceğinizi göstereceğiz. Ayrıca bakınız: Huawei arama yönlendirme

Xiaomi Arama Yönlendirme

Xiaomi marka bir telefona sahipseniz birkaç dakikalık işlemle arama yönlendirme hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hizmeti kullanabilmek için özel bir operatöre kayıtlı olmanız gerekmez. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hattına sahipseniz kolaylıkla arama yönlendirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Arama yönlendirme işlemi ile her arandığınızda, telefonunuzu meşgule attığınızda, aramaya cevap vermediğinizde ve ulaşılamadığınız durumlarda aramalarınızı yönlendirebilirsiniz. Bu seçeneklerden ister hepsini, isterseniz de sadece bir tanesini seçebilirsiniz.

Arama Yönlendirme Aşamaları

Arama yönlendirme hizmetlerini başlatmak istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz adımları teker teker uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra arama yönlendirme hizmetiniz başlayacaktır.

 • Menüye girerek “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
 • Ayarlar sayfası içerisinde “Sistem Uygulamaları” sekmesine girin.
 • Sistem Uygulamaları içerisinde “Arama Ayarları” yazısına tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada “Arama Yönlendirme Ayarları” sayfasına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan 4 seçenekten kendinize en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneklerin anlamları şudur;
  Her zaman yönlendir: Telefonunuzu arayan her kişi belirteceğiniz numaraya yönlendirilecektir.
  Meşgulken: Telefonunuzu meşgule aldığınız zamanlar belirteceğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır.
  Cevaplanmadığında:
  Telefona zamanında dönüş sağlamazsanız belirteceğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır. Bu süre ortalama 30 saniyedir.
  Ulaşılamadığında:
  Telefonunuz çekmediğinde veya kapalı olduğunda belirteceğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır.
 • 4 seçenekten size en uygun olanı seçtikten sonra karşınıza gelecek olan ekrana yönlendirmek istediğiniz numarayı girerek “Aç” butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemleri yapmanız halinde arama yönlendirme hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Xiaomi markaya sahip tüm telefonlarda işlemler aynıdır. Fakat kullandığınız operatöre göre ücretlendirme farklı olabilir. Bu özellikleri kullanmadan önce operatörünüzün fiyatlandırmasını incelemeyi unutmayın.

Daha sonra arama yönlendirme işlemini iptal etmek isterseniz aynı adımları uygulayarak arama yönlendirme hizmetinizi iptal edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ek bir işlem bulunmamaktadır.  Umarız kolay bir şekilde aramalarınızı yönlendirebilir ve bu içerikten faydalanabilirsiniz. Bol yönlendirmeli günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu