Xiaomi Redmi Note 9 – 10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi aracılığı ile 2020 yılının mart ayı içerisinde piyasaya sürülmüş olan Redmi Note 9 Pro, özellikle batarya yönünden ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Serinin kullanıcıları oldukça beğenmesi sonrası birden fazla versiyonu da piyasaya çıkmıştır.

Xiaomi Nedir?

Xiaomi, telefonlarının birden fazla seriler halinde çıkmakta olan bir markadır. Gün geçtikçe daha fazla yol kat eden marka her tür yeniliği üzerine ekleyerek dünya çapında ilgi odağı olmayı başarabilmiştir. Çok fazla teknoloji alanında gösterdiği değişim ve yenilikler insanların göz bebeği konumuna getirmiştir. Her yeni ürün yeni bir macera olarak nitelendirilmekte ve oldukça merak konusu haline gelmektedir. Peki, Xiaomi tarafından piyasaya sürülen Redmi Note Prolarda ekran görüntüsü nasıl alınmaktadır?

Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Cihazlarınızda ekran görüntüsünü alabilmek için yapılması gereken cihaz üzerinde tanımlı bulunmakta olan tuş kısa yolunu kullanmaktır. Android işletim sistemlerine sahip cep telefon cihazları üzerinde her ne kadar kilit düğmesi aracılığı ile menü veyahut kilit düğmesi ile ses açma ve kapama düğmesine basmanız halinde ekran resmi çekilmekte ve galerinize kaydediliyor olsa da yeni nesil telefonlar için bu tuş birleşimlerinin biraz değiştiği gözlemlenmektedir. Bu durumda Xiaomi cihazların en göze batan farklarından bir tanesi olmaktadır. Çünkü Redmi serileri dâhil olmak üzere Xiaomi cihazları içerisinde ekran görüntüsünü kaydedebilmek tuş kısa yollarının ezberleri nin değiştirecek konumda karşımıza çıkmaktadır.

Redmi Note İle Ekran Görüntüsü Kaydetme İşlemi

Redmi Note 9 Pro aracılığı ile ekran görüntülerinizi kaydetme işleminizi şu şekilde yapabilmektesiniz:

  • Cihazınızın ekranı açık konumdayken 3 parmağınız yardımı ile yukarıdan aşağıya doğru parmaklarınızı hafifçe sürtmelisiniz.
  • Ekran görüntüsünü aldığınız takdirde sistem sesini duymakta ve hemen ekranın sağ üst tarafında bir örneğini görmektesiniz.
  • Böylece cihaz ekran resimleri çekmesi halinde telefonunuzun galerisine depolama sağlayacaktır.

Bu aşamalar doğrultusunda kolaylıkla ekran görüntüsünü alıp galerinize kaydedebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Ekran Görüntüsü
Xiaomi Redmi Note 10 Pro Ekran Görüntüsü

Ekran Görüntüsü Yakalama Tuş Kombinasyonu

Redmi Note 9 Pro aracılığı ile çekmiş olduğunuz ekran resimlerinizi Galeri uygulamasından otomatik olarak kaydettiğiniz için galerinize girerek çekilen ekran görüntüsüne erişim sağlayabilirsiniz. Yani çekilen ekran resimleri telefonunuzun dahili hafızasında ekran görüntüleri klasörüne kaydolmaktadır.

Xiaomi Telefonlar İçin Geçerli İşlemler Mi?

Xiaomi orta segmentte bulunmakta olan ve daha çok üst düzey telefonları alamayan kişiler için uygun bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem donanım açısından hem de tasarım açısından keyif almayı hedefleyenler için birden fazla model çıkarmıştır.

Çıkarılan Note serilerinin en son versiyonuna sahip telefonun kullanımı da bir önceki cihazlar ile benzer konumdadır. Bu açıdan kullanıcılar hiçbir zorluk çekmeden kullanım sağlarlar. Ekran görüntüsü çekme hususundaki işlemler de telefon serilerinin temelini kapsamakta ve geçerli konumda olmaktadır. Oldukça kolay ve basit bir şekilde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu