Youtube Arka Planda Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

Youtube uygulaması üzerinden herhangi bir müzik dinlemeye başladığınız da eğer uygulamadan ana ekrana gelirseniz müzik kendiliğinden durmaktadır. Youtube mobil uygulaması arka planda çalışmadığı için kendisine mahkum etmektedir. Fakat bunun da bir çözümü bulunmaktadır. Yazımızın devamında YouTube arka planda müzik dinleme konusuna değineceğiz.

Youtube platformu üzerinde sayısız video klipleri ve müzikler mevcuttur. Yolda yürürken veya herhangi bir şey yaparken Youtube üzerinden müzik dinlediğiniz zaman aynı zamanda da sosyal medyanız da gezebilmeniz için bazı küçük ipuçları mevcuttur. Ayrıca bakınız: Youtube arama geçmişini silme

Android Üzerinden Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

Apple telefonlara göre Android işletim sistemine sahip telefonlarda Youtube arka planda müzik dinleme daha kolaydır. Android üzerinden Youtube arka planda müzik dinlemenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Birinci olarak bazı Android cihazlarda bulunan çoklu ekran deneyimi sayesinde Youtube arka planda müzik dinleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun içinse ekranı ikiye bölüp arka planda Youtube üzerinden müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Android kullanıcıları için diğer en çok kullanılan yöntem ise Chrome üzerinden yapılmaktadır. Youtube’a Chrome uygulaması üzerinden girerseniz sizi otomatik bir şekilde mobil iççin optimize olmuş siteye gönderir. Siz de burada sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak masaüstü sitesi iste seçeneği üzerinden Youtube masaüstü görünümüne kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Burada ise Youtube üzerinden müzik açarsanız ve ana ekranınıza gelirseniz müzik duraklar. Müzik durakladıktan sonra yukarıdan ya da müziğin devam edeceği bir yeren müziği açabilir ve Youtube arka planda iken müziğinizi dinleyebilirsiniz. Kontrol paneli üzerinden müziğinizi rahatça dinleyebilirsiniz.

youtube arka planda müzik dinleme 2

İOS Üzerinden Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

Apple telefonların işletim sistemi olan iOS üzerinden arka planda Youtube üzerinden müzik dinlemek Android telefonlara göre daha zordur. Bunun içinse üçüncü parti olan uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sırasıyla aşağıdaki gibidir.

İOS üzerinden arka planda Youtube üzerinden müzik dinleme şu şekildedir:

  • Öncelikle telefonunuzu açın.
  • Daha sonra uygulama indirme mağazasına girin.
  • Burada ise dolphin adlı uygulamayın indirin.
  • Uygulama indirildikten sonra Youtube üzerinden herhangi bir müzik açın.
  • Ardından Youtube uygulamasını arka plana alın, müzik duracaktır.
  • Duran müziği tekrar oynatmak için yukarıda yapmış olduğumuz gibi kontrol panelinden müziği devam ettirebiliriz.

Bu sayede istediğiniz herhangi bir akıllı telefon aracılığı ile Youtube uygulamasında kalmadan arka plan üzerinden kolaylıkla müzik dinleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu