Youtube Kanal Açma Adım Adım Anlatım

Youtube kanalı, farklı amaçlara kullanılması üzere açılabilir. Her farklı uygulama ve oturumda olduğu gibi, Youtube kanalları açmak için de farklı aşamalar ve farklı gerekler vardır. Bu gereklerin temin edilmesi ile kanal açılabilir. Yazımızın devamında YouTube kanal açma nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Ayrıca bakınız: Youtube arama ve izleme geçmişini silme nasıl yapılır?

Youtube Kanal Açma İçin Nelere İhtiyaç Duyulur?

Youtube kanalı açmak için ilk gerek internettir. İnternet ile çalışan bir uygulama için bu durum kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra kanalı açacak olan kişiye ait bilgilerin olması gerekir. Bu bilgiler; ad, soyadı, kanal açma sebebi, kanal açıklaması ve gerekli durumlar oluşursa hesaba kazanç aktarmak amaçlı hesap numarasıdır. Temel gerekler başlıca bu şekilde olmakla birlikte, Youtube girişi sağlayacak bir cihaz da gereklidir.

youtube kanal acma 2

Youtube Kanalı Açma Adımları

Youtube kanalı açma adımları farklıdır ve her aşamanın sırasına göre yerine getirilmesi gerekir.

Bu aşamalar:

  • İlk olarak Youtube’a giriş yapılır. Daha sonra oturum bilgilerinin altında bulunan ayarlar kısmına girilir.
  • Ayarlar kısmından ‘kanal oluşturma‘ seçeneği tercih edilir.
  • Oluşturulacak olan kanala ve kanal sahibi olacak kişiye ait istenen bilgiler girilir. Bilgilerin doğru olarak belirtilmesi gerekir, yanlış yönlendirmeler olduğu zaman kanal kapatılabilir.
  • Gerekli bilgiler verildikten sonra ‘kanal oluştur‘ alanı tercih edilerek işlem sağlanır.

Bu şekilde Youtube kanalı açılmış olur.

Youtube kanalı açıldıktan sonra istenen zamanlarda içerik paylaşımı yapılabilir. Belirli bir süre kısıdı bulunmaksızın, paylaşım zamanına kanal sahibi karar verir.

Youtube Kanalı Açarken Oluşabilecek Sorunlar

Youtube kanalı açılırken en sık olarak yaşanan sorun, kanal açma işlemine oturum açmadan başlamaktır. Bu durum sonucunda cihaz, Youtube üzerindeki kullanıcı tanımlamasını sağlayamaz. Dolayısıyla da kanal açılmasına izin verilmez. Bu sorunun yaşanmaması için oturum açılmasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca, kanal oluştururken verilecek olan yanlış bilgilere bağlı da sorunlar oluşabilir. Yanlış bilginin saptanması halinde süreli veya süresiz olarak Youtube kanalı kapatılabilir, takipçi reddi yaşanabilir. Bir diğer sorun ise yaş sınırıdır. Youtube kullanmak ve kanal açmak için belirli yaş sınırlarını geçmek gerekir. Bu sınır genel olarak on beş yaştır. İçeriklere göre ise değişir. Sınırın altında olmak, kanal açma konusunda bir sorun oluşturur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu