Sosyal Medya

YouTube Videoları Açılmıyor, Donuyor Sorunu ve Çözümü

YouTube videoları bazen açılmıyor yani donuyor sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şayet bu sorun YouTube sunucularından kaynaklanmıyor ise YouTube videoları donuyor yani açılmıyor sorununun çok basit çözüm yolları bulunmaktadır. Bu çözüm yollarını deneyerek YouTube da rahatlıkla video izleyebilirsiniz.

YouTube Videoları Açılmıyor, Donuyor

YouTube bünyesinde binlerce kategoride yüz binlerce video barındırmaktadır. Bu videolar farklı kalitelerde kullanıcılarına sunmaktadır. YouTube’da izlediğiniz videoları farklı çözünürlüklerde izleyebilirsiniz. Farklı çözünürlükler videoların görüntü ve ses kalitesiyle ilgilidir ve videoların açılma sürelerini de etkilemektedir.

Sizde YouTube da videoları izlerken donma sorunu yaşıyorsanız donma sorununun nedeni muhtemelen yüksek çözünürlükte video izliyor olmanız ve internet hızınız bu çözünürlükte ki videolar için yeterli gelmemektedir.

Peki bu durumda ne yapılmalıdır. Tabi ki videoların çözünürlük kalitesini düşürmek donma sorununu ortadan kaldıracaktır. Cep telefonunuzda YouTube uygulamasında yada Chrome gibi her hangi bir tarayıcıda YouTube video kalitesini düşürmek çok kolaydır.

YouTube Videoları Donma Sorunu Çözüm

1. Uygulama yada tarayıcı üzerinde izlemek istediğiniz videoyu açın.

2. Uygulamada videonun hemen sağ alt köşesinde yada sol üst köşesinde bulunan alt altta 3 noktalı simgeye dokunun.

3. Tarayıcıda videonun hemen sağ alt köşesinde bulunan çark simgesine dokunun.

4. Açılan sekmede Kalite sekmesine dokunun ve izlemek istediğiniz kaliteyi seçin. En yüksek en iyi kalite demektir. Artık YouTube videolarının donma sorununu çözmüş olacaksınız.

youtube videoları donuyor

Diğer Çözüm Yolları

Şayet YouTube videoları açılmıyor sorunu için kalite düşürmek işe yaramadıysa aşağıda belirtilen çözüm yollarını deneyin.

1. YouTube uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Play Store yada App Store’dan uygulamanın en güncel halini indirin.

2. Uygulama güncel ise Android cep telefonlarınızda Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyerek önbelleği temizle ve verileri sil işlemi yapın.

3. Cep telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

4. Modem üzerinden internete bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar açın ve YouTube donma sorunu var mı kontrol edin.

5. Tarayıcı da YouTube donma sorunu yaşıyorsanız tarayıcınızda Tarama verilerini temizle işlemi yapın. Bu işlem için tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya dokunun ardından Ayarlar > Tarama verilerini temizle adımlarını izleyin. Zaman aralığını Tüm zamanlar seçin. Altta bulunan kutucuklardan şifre ile ilgili kısmı boş bırakabilirsiniz. Verileri temizle seçeneğine tıklayın ve bir müddet bekleyin. YouTube da izlemek istediğiniz videoyu tekrar açın ve kontrol edin.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız çözüm yolları ile YouTube videoları açılmıyor yada YouTube videoları donuyor sorununu çözmüş olacağınızı ümit ediyoruz. Şayet yaşadığınız sorun devam ediyor ise yoruma yazarak yardım isteyebilirsiniz.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı