Klavyede Yüzde İşareti % Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Yüzde İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Klavyeden birçok özel simgeler yapılmaktadır. Bunlar biri de matematik derslerinde kullanılan yüzde işaretidir. Üstelik bu derslerde en çok kullanılan ifadedir. Bilgisayarda yüzde işaretini klavyeden yapmanın 4 yöntemi bulunmaktadır. Ayrıca bakınız: Küçük TM işareti

İşte yöntemler;

  • Shift+5 Yöntemi,
  • Alt+37 Yöntemi,
  • Karakter Eşlem,
  • Kopyala-Yapıştır,yöntemler bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Klavyeden Yüzde İşareti Yapımı

Şimdi klavyeden yüzde yapım yöntemlerini adım adım anlatalım.

Shift+5 Yöntemi

Öncelikle enter tuşunun yanında shift tuşuyla basılı tutarak klavyenin üst tarafında bulunan 5 rakamına basın. Sonrasında yüzde işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Alt+37 Yöntemi:

Bu yöntemde oldukça basittir. Yine space tuşun yanında yer alan alt tuşundan rakamlardan 37 tuşuna tıklayarak yüzde işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. Rakam bölümünden numpad bölümünde yer alan 3 ve 7 tuşuna basarak bu yöntemle de yapabilirsiniz.

Karakter İşlem:

Bu yöntem ise karakter eşlem yönteminden yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle başlat menüsüne tıklayın. Karakter eşlem programından bu işareti rahatlıkla yapabilirsiniz. Karakter işlem yapıldıktan sonra Unicode git kısmında yer alan boşlukta ki kısma 0025 yazarak bu kodla yüzde ifadesini yapabilirsiniz.

Yüzde İşareti Kopyala % % % % %

Bunlardan en basit yöntemi ise kopyala yapıştır yöntemidir. Bunun için yüzde işareti yapmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yani bu işaret için ctrl+c yöntemi yaparak ctrl+v ile yapıştırabilirsiniz. En kolay yöntem budur. Bu kopyala yapıştır yöntemi ile dilediğiniz kadar yüzde işareti yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu