Klavyede Zafer İşareti ✌ Nasıl Yapılır?

Zafer işareti günümüzde çok kişi tarafından bilinmektedir. V harfini simgeleyen bu sembol İngilizce bir anlam ifade ederek Victory anlamına gelmektedir. Victory anlamı Türkçe’de zafer anlamına gelmektedir. Peki bu sembol klavyede nasıl yapılır?

V işareti olarak simgelenen bu zafer işaretini günlük hayatınızda fiziken elinizle de yapabilirsiniz. Şöyle ifade edersek; V işareti yani zafer sembölü, elinizin diğer parmakları kapalıyken sadece işaret ve orta parmağınızın açık ve birbirinden ayrık durumda olması halidir.

Bizler bilgisayar klavyesinden bu işaretin nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu işaretin herhangi bir kısayol yöntemi yoktur. Çünkü zafer simgesi özel karakter tablosuna ait ascii kod tablosundan yapılmaktadır. Ayrıca bakınız: kalp işareti

Bilgisayar Klavyesinde Zafer İşareti Nasıl Yapılır?

İşlem sistemleri olan Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve diğer tüm sürümlerde ascii kodu tablosu yardımıyla yapabilirsiniz. Ancak farklı yöntemlerle de yapabilirsiniz.

  • Ascii kodu
  • Karakter eşlem
  • Kopyala, Yapıştır yöntemiyle kolaylıkla yapabilirsiniz.

Karakter Eşlem

Başlat menüsünden, tüm programlara tıklayın. Donatılar seçeneğinden sistem araçlarına basın. Sonrasında çıkan karakter eşlem tablosundan et işaretini yapabilirsiniz.

Ascii Kodu

Ascii tablosundan zafer simgesinin karakterinde ki kodun karşılığı Unicode U+270c’dir.

Zafer İşareti Kopyala Yapıştır

Bu yöntem ise bilinen en basit yöntemdir. Bu yöntem yardımıyla kolaylıkla ve dilediğiniz kadar zafer işaretini oluşturabilirsiniz. Herhangi bir yerden et işaretini Ctrl+C yöntemi ile kopyalayarak, Ctrl+V ile yapıştırarak et işaretini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu